Wolf Mail na koncertach w Polsce

Wolf Mail wystąpi w listopadzie m.in. w Białymstoku, Busku Zdroju, Ciechanowie, Kaliszu…

Biografia muzyka autorstwa Neala Vaughana /fragmenty/:

Prawdziwi bluesmani to z natury podróżnicy, którzy zawsze udają się na najbliższy koncert lub miejsce spotkań, aby grać swoją muzykę i zajmować się swoim fachem. Ze wszystkich żyjących obecnie bluesmanów Wolf Mail może poszczycić się mianem najczęściej podróżującego.

Urodzony w Kanadzie Wolf Mail rozpoczął swoją podróż do świata muzyki kiedy jego obsesja i surowy talent do gry na gitarze sprawiły, że w wieku 14 lat zagrał swój pierwszy koncert. Jego głównymi inspiracjami są Elmore James i Peter Green. Wspomina, jak jeden ze swoich przyjaciół praktycznie wepchnął go na scenę, aby zagrał przed prawie 1000 ludzi na koncercie plenerowym. „Byłem przerażony i cały koncert zagrałem tyłem do publiczności”. W wieku 17 lat uciekł z domu, aby założyć własny zespół.
W wieku 19 lat podjął decyzję, która odmieniła jego życie: kupił bilet autobusowy w jedną stronę z Montrealu do Los Angeles.

Być może najbardziej odpowiedni cytat pochodzi od dyrektora generalnego i założyciela Alligator Records, Bruce’a Iglauera, który spędził pół wieku w branży muzycznej i nagrywał takich artystów, jak Buddy Guy i Otis Rush. Bruce właśnie powiedział: „Jestem pod wielkim wrażeniem jego gry. Wolf Mail naprawdę wie, jak nie spieszyć się, co nie zawsze jest prawdą w przypadku bohaterów gitary blues rockowej”. /cała biografia >>>/

Trasa koncertowa:
16.11.2023 – Białystok
17.11.2023 – Busko Zdrój
18.11.2023 – Ciechanów
22.11.2023 – Kalisz
23.11.2023 – Jaworzno
24.11.2023 – Racibórz
26.11.2023 – Koźmin Wielkopolski

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.