Wigilia u Andrzeja Jerzyka

Oddajmy głos Andrzejowi Jerzykowi, któremu Bieszczady życzą spokojnych świąt i dziękują za to, że jest z Bies Czad Bluesem:

-Bardzo serdecznie zapraszam Wszystkich w wieczór wigilijny, już od 22:00 do północy, na bluesowe opłateczki. Wraz z nami do bluesowego wigilijnego stołu zasiądą Wykonawcy, którzy w taktach dwunastu, podarują nam piękne kolędy.
Aby słuchać audycji “Okolice Bluesa” w internecie, należy wejść na stronę radia: www.rc.fm i tam po prawej stronie, link: “Radio On-Line”

W wieczór wigilijny w “Okolicach Bluesa” usłyszymy między innymi przepiękną kolędę “Gangu Olsena” “Boże Narodzenie”. Nie wiem dlaczego, to cudne świąteczne nagranie, odeszło w zapomnienie. Dlaczego media odrzuciły coś tak wspaniałego, dlaczego telewizja nie emitowała teledysku…


Gang Olsena & Przyjaciele – Boże Narodzenie

Jednym z Gości będzie Maciej Balcar i jego fantastyczna interpretacja kolędy “Mizerna Cicha”. Nagranie pochodzi z koncertu “Kolęda Ostrowska”, który miał miejsce 13 lat temu.


Maciej Balcar-“Mizerna Cicha”

Zespół Harlem. Piękna to pastorałka, gdzie wraz z Rysiem Wolbachem, za drugim mikrofonem stoi Grażyna Łobaszewska a do tego brawurowe jak zawsze solo na gitarze Dżawora!!! I tradycyjnie proszę Was! W Słuchawkach i głośno!!!! Do tego świetny chórek..


Harlem Oplatek pod gwiazdami

Bluesowe opłateczki podaruje nam Janek “Kyks” Skrzek. Nie dość, że poruszająco piękna jest muzyka, to jeszcze cudne słowa, tak bardzo przylegające do Śląskiej Ziemi, autorstwa Juliana Mateja (SBB), ot choćby:… I Sztygar się zapyta, gdzie dziecię na świat przyszło, bo węgiel mu niesiemy, z kraju nad rzeką Wisłą…


Jan “Kyks” Skrzek – “Twój blask ich poprowadzi”

Kochani! Dzięki tylko i wyłącznie “Arminowi”, jest już dostępna zjawiskowa kolęda “Ach Ubogi Żłobie” w znamienitej interpretacji Wojtka Klicha, która jutro w “Okolicach Bluesa”, pojawi się w drugiej godzinie.


Wojciech Klich- “Ach Ubogi Żłobie”

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.