Wicked Heads – Superheroes

Wicked Heads to polski zespół czerpiący inspiracje z muzyki amerykańskiej. Grupa powstała w 2013 roku, w Krakowie. Cztery osobowości, cztery silne charaktery i czwórka muzyków z których każdy posiada spory indywidualny dorobek artystyczny. Połączyli siły by stworzyć coś unikatowego, grając jednocześnie muzykę bliską każdemu z nich, realizują się z powodzeniem w tym niecodziennym projekcie.

Wicked Heads pomimo krótkiego stażu, są laureatami między innymi: Bluesroads Festival 2015 (w tym indywidualne wyróżnienia dla gitarzysty i basisty festiwalu), Megafon 2015, zdobywcami Grand Prix oraz nagrody publiczności Galicja Blues Festival 2015, wyróżnienia w 10-tej edycji Rybnik Blues Festival 2014. Kwartalnik “Twój Blues” przyznał Wicked Heads II miejsce w kategorii “Odkrycie Roku 2015”.

Piotr Metz o muzyce zespołu napisał: “Tak naprawdę kilkakrotne przesłuchanie tych utworów to jeszcze mało. Tam się tak strasznie dużo dzieje. Jest taka atmosfera, jakby to była ścieżka dźwiękowa mocno pojechanego filmu”. Sam zespół pisze o sobie, że uprawia styl zwany potocznie Americaną, łącząc w swojej muzyce miłość do amerykańskiej muzyki folk, bluesa, country oraz muzyki alternatywnej.

Wicked Heads – “Brzmią jakby się urodzili ubrudzeni teksańskim kurzem.” – Słuchanie zabija.

Muzycy:
Jacek Biliński – acoustic & electric guitars, glockenspiel, piano wire
Kasia Miernik – vocal, piano, keyboards
Wojtek Siatkiewicz – drums
Mariusz Wróblewski – bass

Lista utworów:
1. Western
2. Eddie
3. Intruder
4. Superheroes
5. Circus
6. Nancy
7. Roy’s head
8. Guns
9. Choices

Recenzja płyty: LongPlay ; Bluesonline

Płytę można kupić:
GiGi – CD: 40 zł ; VINYL: 72 zł
Empik – CD: 42 zł

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.