Wehikuł Czasu 2017

Druga edycja koncertu najlepszych śląskich bluesmanów, który rok temu zgromadził niemal tysięczną publiczność, w tym roku odbędzie się 8 października, godz. 19.30 (otwarcie sali o godz. 19.00), Sala koncertowa Miasta Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2).

Legendarne bluesowe kompozycje Dżemu, SBB czy zespołu Krzak, które przez ostatnie 50 lat rozbrzmiewały w śląskich klubach, na wyjątkowym koncercie „Wehikuł czasu”.

Na jednej scenie spotkają się giganci śląskiego bluesa. Posłuchamy m.in. Sebastiana Riedla i Cree, Jerzego Piotrowskiego, Andrzeja Ryszkę, Andrzeja Urnego, Śląską Grupę Bluesową czy Macieja Lipinę. A wszystko to wspierane przez zespół założony specjalnie na tę okazję przez fenomenalnego katowickiego muzyka Jana Gałacha.

Specjalnie wyselekcjonowany repertuar zawierać będzie m.in. utwory doskonale znanych grup, takich jak Dżem czy Krzak, ale i tych mniej znanych, ale nie mniej ważnych śląskich twórców jak choćby Jan JANOU Janowski. Wszystko w nowych aranżacjach, przeplatane z utworami mistrzów – Erica Claptona, Joe Cockera czy Procol Harum.

Wszystkie utwory łączy jedno – w przeszłości grywane były na licznych jam session w katowickich klubach, bądź prezentowane były w oryginale na legendarnych koncertach gwiazd w Spodku czy Hali Parkowej.

Koncert rozpocznie działalność drugiej części Szlaku Śląskiego Bluesa – pierwszego na świecie dedykowanego historii muzyki stałego szlaku turystycznego obejmującego kluby muzyczne i sale koncertowe.

Wystąpią m.in:
-Sebastian Riedel i Cree
-Śląska Grupa Bluesowa
-Jerzy Piotrowski
-Jerzy Styczyński
-Andrzej Ryszka
-Krzysztof Głuch
-Maciej Lipina
-Andrzej Urny
-Roman Pazur Wojciechowski
-zespół pod dowództwem Jana Gałacha
i wielu innych.

Bilety w cenie 30 zł (normalny) i 20 zł (studenci, karta seniora). Dostępne na ticketportal.pl, ticketpro.pl i kupbilecik.pl

Dla osób posiadających bilet na koncert zespołu “MONKEYJUNK” na 8.10.17 w Chorzowie, cena biletu na koncert WEHIKUŁ CZASU wynosi 20 zł – promocja ważna tylko w punkcie Ticketportal w siedzibie KMO.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.