VII Imielin Blues Festival – konkurs

Rozpoczęła się rekrutacja zespołów na konkurs w ramach tegorocznego Imielin Blues Festival.

W tym roku impreza odbędzie się się 19 i 20 listopada.
Po raz pierwszy w Domu Kultury „Sokolnia” zagrają amerykańscy wykonawcy. Gwiazdą pierwszego dnia będzie Shaun Booker & Sean Carney Band. W niedzielę wystąpi natomiast Khalif Wailin’ Walker.
Wstęp na festiwalowe koncerty jest wolny.

Imielin Blues Festival organizowany jest już po raz siódmy. Jest to projekt adresowany do amatorskich zespołów grających szeroko rozumianego bluesa, a zatem do udziału będą także dopuszczone formacje preferujące blues-rocka.
Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie powyższego formularza zgłoszeniowego wraz z dwoma nagranymi utworami, które będą materiałem dla komisji kwalifikacyjnej. (bądź wysłanie pocztą tradycyjną wydrukowanego formularza i płytę CD, szczegóły poniżej.) do dnia 10.11.2016. W konkursie mogą wziąć udział tylko zespoły nieprofesjonalne, tzn. takie, które nie mają podpisanego kontraktu z żadnym impresariatem, wytwórnią płytową etc.

Materiały należy nadsyłać do dnia 10.11.2016.

Konkurs będzie przebiegał w dwóch etapach:

I etap – zgłoszenia w terminie do 10.11.2016 r. Po wysłuchaniu nadesłanych materiałów Jury pod przewodnictwem Grzegorza Kapołki i Bronisława Dużego, zakwalifikuje najlepsze grupy do II etapu. O wynikach zespoły zostaną powiadomione telefonicznie do 12.11.2016 r.
II etap – 19.11.2016 r. – w D.K. Sokolnia w Imielinie o godz. 12:00 rozpocznie się przesłuchanie zakwalifikowanych zespołów; kolejność występów zostanie ustalona drogą losowania. Czas prezentacji konkursowych nie może przekroczyć 15 minut i powinien zawierać 2 utwory.

Dla najlepszych zespołów przewidziano następujące nagrody:
Laureaci I miejsca otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 2.500 PLN brutto. Laureaci II miejsca otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 1.500 PLN brutto. Laureaci III miejsca otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 1.000 PLN brutto.

Ponadto laureaci konkursu wystąpią z 30 minutowym recitalem na koncercie galowym 19.11.2016 r. Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymają dyplomy, a laureaci dodatkowo pamiątkowe statuetki.

Wszystkie szczegóły konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdziecie na tej stronie – LINK

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.