VI Kraśnik Blues Meeting

Festiwal Kraśnik Blues Meeting powraca po prawie 10 latach przerwy. Odbędzie się 30 sierpnia 2014 roku, na scenie, za Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.

2014_krasnik-blues-meetingTegoroczna VI edycja festiwalu, jest kontynuacją imprezy, która odbywała się w latach od 1999 do 2004, a w roku bieżącym, na scenie Kraśnik Blues Meeting, wystąpią już tradycyjnie, znakomici i uznani muzycy, grający na międzynarodowej scenie bluesowej. Ponadto, zostanie zaprezentowanych kilka tematycznych filmów, które, będzie można obejrzeć na festiwalowym placu, przy estradzie za Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.

Celem festiwalu jest promowanie młodych form muzycznych oraz propagowanie muzyki bluesowej w Polsce. Młodzi wykonawcy kwalifikowani są po nadesłaniu materiałów demo, a następnie występują w części konkursowej i są oceniani przez uznanych fachowców z branży bluesa. Walczą przy okazji o bardzo atrakcyjne nagrody i promocję w mediach. Gościnnie na scenie festiwalu, występują znakomici i doświadczeni artyści, a do tej pory na kraśnickich deskach gościli:
DŻEM, TADEUSZ NALEPA, MIRA KUBASIŃSKA, NOCNA ZMIANA BLUESA, GANG OLSENA, KASA CHORYCH, ZDROWA WODA, EASY RIDER, OBSTAWA PREZYDENTA, MONKEY BUSINESS, AFTER BLUES, FREE BLUES BAND, RIDERS, TEKSASY, TOSTER BAND, SWAWOLNY DYZIO, BLUES FLOWERS, CHOŁODY BLUES TRIO, TORTILLA FLAT, TIPSY DRIVERS, ELECTRIC BLUES BAND, SEXY MAMA, KIDNAPER oraz ERICH PROCHAZKA ze Słowacji.

W tym roku wystąpią:
Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa
Gang Olsena
Leszek Cichoński
Niki Buzz i Dr Blues & Soul Re Vision
Pawkin (Blues Project)

Na festiwalu KRAŚNIK BLUES MEETING 2014 wystąpi także zespół PAWKIN w specjalnie przygotowanym “PROJEKCIE BLUESOWYM” i z pewnością będzie to wyjątkowy koncert, odbiegający od klimatów pop-rock w których to formacja wydała 8 marca, swoją debiutancką płytę.
Piosenka “Blues Mieszka w Polsce” z 2006 roku, będąca kompozycją SŁAWKA WIERZCHOLSKIEGO również zabrzmi na deskach festiwalu, a cały koncert złoży się z wielu bluesowych coverów i z pewnością stanie się dużym i pozytywnym zaskoczeniem…
PAWKIN powróci do korzeni z którymi muzycy zespołu mają wiele wspólnego…

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.