Urodzinowe koncerty Jana “Kyksa” Skrzeka

27 i 28 grudnia Śląska Grupa Bluesowa zagra ostatnie dwa koncerty w 2013 roku i będą to koncerty urodzinowe Jana “Kyksa” Skrzeka, który miesiąc temu skończył 60 lat.

Koncerty:
27.12 – Chorzów, Sztygarka (ul.Piotra Skargi 34 a/d, godz.18:00)
28.12 – Gomunice, Klub Muzyczny Bogart (ul.Fabryczna 13, godz.20:00)

Obecny skład zespołu: Jan „Kyks” Skrzek – śpiew, fortepian; Leszek Winder – gitara elektryczna; Michał „Gier” Giercuszkiewicz – perkusja; Mirosław Rzepa – gitara basowa, gitara elektryczna.

Jan_Kyks_Skrzek_Bies_Czad_Blues_2013-f-A.Izdebski

 Jan „Kyks” Skrzek

Urodzony w 1953 roku w Michałkowicach, w rodzinie o silnych tradycjach muzycznych, początkowo nie myślał o profesjonalnym graniu muzyki. Będąc górnikiem w kopalni „Siemianowice” traktował amatorskie muzykowanie jako formę relaksu po pracy. Pierwszym zespołem, w jakim grał w latach 1973-1976 był jazz-rockowy Rak, występujący w składzie: Jan Skrzek (hca, voc); Jerzy Klimas (g); Bogdan Kisiel (bg); Edward Krok (v, fl, p); Janusz Ziomber (dr). Później wszedł w skład formacji bliższych bluesowi: Apogeum [J. Skrzek (hca, voc); Leszek Winder (g), Jerzy Kawalec (bg) i Michał Giercuszkiewicz (dr)] i Nasz Bar.

Więcej o “Kyksie” i Śląskiej Grupie Bluesowej przeczytacie we wpisie, który promował zespół przed Bies Czad Bluesem 2013 – LINK.

Kalendarz_2014_Projekt_MetropolitaninŚląska Grupa Bluesowa wzięła udział w przedsięwzięciu w postaci niezwykłego śląskiego kalendarza na rok 2014 pt.”Mężczyźni z węgla” . Wszystko to na szczytny cel!
Kalendarz można nabyć:
– przez profil “Projekt Metropolitanin” na FB
– przez allegro: http://allegro.pl/show_item.php?item=3786136222
tablica.pl : http://tablica.pl/oferta/kalendarz-2014-projekt-metropolitanin-ID4oF5X.html#95b581e3fe

Serdecznie zachęcamy do kupna!! Każda złotówka ze sprzedaży wędruje  na leczenie i rehabilitacje małego Adriana Stramowskiego z Tychów!

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.