Tratwa Blues 2023

Tratwa Blues odbędzie się w dniach 29.09 – 30.09.2023 roku w Zagrodzie Żbyr w miejscowości Werlas (gm. Solina / Bieszczady). Organizują: Śląskie Brzmienie i Zagroda Żbyr (gospodarze w zagrody podtrzymują pamięć o Michale, a w rocznicę jego urodzin, przyjaciele tego wyjątkowego muzyka, spotykają się tutaj, aby pokoncertować).
Festiwal dedykowany jest pamięci Michała „Giera” Giercuszkiewicza /1954 – 2020/, który przez ponad 30 lat mieszkał w Bieszczadach w domu na tratwie, na Jeziorze Solińskim.
Michał Giercuszkiewicz to jedna z największych indywidualności polskiej sceny muzycznej, charyzmatyczny muzyk, kompozytor. Był perkusistą wielu legendarnych zespołów bluesowych i rockowych m.in. Dżem, Kwadrat, Apogeum, Bezdomne Psy, Śląska Grupa Bluesowa i innych.
W dorobku posiada kilkadziesiąt płyt, udział w licznych festiwalach, trasach koncertowych oraz wiele innych znaczących osiągnięć artystycznych. Współtworzył i nagrał większość znanych utworów zespołu Dżem z Ryszardem Riedlem.
W miejscowości Werlas znajduje się tratwa – dom Michała Giercuszkiewicza oraz kamienny postument dedykowany jego pamięci. Zagroda Żbyr posiada i eksponuje wiele pamiątek po tym niezwykłym artyście.

PROGRAM:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.