The Who – WHO

Zespół The Who wydał (6.12.2019) swój nowy album, po 13 latatach od ostatniego, pod tytułem “WHO”. Album zawiera trzy już wydane utwory – „BALL & CHAIN”, „ALL THIS MUSIC MUST FADE” i „I DON’T WANNA GET WISE” wraz z ośmioma nowymi utworami (11 na płycie CD Deluxe i dziewięć na płycie winylowej Deluxe).

Dodatkowymi utworami dla wersji albumu Deluxe są dwa wcześniej uważane za „zagubione” utwory z 1966 r., „GOT NOTHING TO PROVE” i „SAND”. Pierwszy z nich na luksusowym CD, a drugi na potrójnym czerwonym, białym i niebieskim wydaniu winylowym. Płyta Deluxe zawiera także „THIS GUN WILL MISFIRE” i „DANNY & HIS PONIES”, dwa utwory nagrane i zaśpiewane przez Pete Townshenda podczas sesji albumu.

Jedenasty utwór został nagrany głównie w Londynie oraz Los Angeles wiosną i latem 2019 r. i był koprodukowany przez Pete Townshenda i D.Sardy’ego (który współpracował z Noelem Gallagherem, Oasis, LCD Soundsystem, Gorillaz).

Do piosenkarza Rogera Daltrey’a, gitarzysty i kompozytora Pete Townshenda dołączył długoletni perkusista The Who, Zak Starkey oraz basista Pino Palladino, a także wkład swój mieli Simon Townshend, Benmont Tencha, Carla Azar, Joey Waronker, basista Gus Seyffert i legendarny gitarzysta Gordon Giltrap.

Okładkę albumu stworzył słynny artysta pop, Sir Peter Blake, który poznał zespół w 1965 roku podczas nagrania legendarnego programu telewizyjnego Ready Steady Go! Sir Peter zaprojektował także okładkę albumu i jest współautorem obrazu do albumu The Who’s “Face Dances” (1981).

Piosenki na płycie “WHO” obejmują niezliczoną liczbę tematów. Roger Daltrey: „Myślę, że nagraliśmy nasz najlepszy album od czasów “Quadrophenii” w 1973 roku. Pete wciąż jest wspaniałym twórcą piosenek i wciąż ma nowatorskie osiągnięcia”.

Po niesamowitej wiosennej i jesiennej trasie po Ameryce Północnej w 2019 r. oraz ich triumfalnym powrocie na stadion Wembley latem ubiegłego roku, zespół rozpocznie trasę po Wielkiej Brytanii i Irlandii z pełną orkiestrą wiosną 2020 r. A następnie kilka koncertów w USA, w tym, po 40 latach powrót do Cincinnati.

WHO TRACKLISTING:

-All This Music Must Fade
-Ball And Chain
-I Don’t Wanna Get Wise
-Detour
-Beads On One String*
-Hero Ground Zero
-Street Song
-I’ll Be Back
-Break The News**
-Rockin’ In Rage
-She Rocked My World

Wszystkie utwoty Pete Townshend z wyjątkiem
*Pete Townshend/Josh Hunsacker, **Simon Townshend
Producenci Pete Townshend & D. Sardy

CD Deluxe Edition obejmuje również:
-This Gun Will Misfire
-Got Nothing To Prove
-Danny & My Ponies
LP Deluxe winyl w kolorze czerwonym, białym i niebieskim również:
-Sand
Wszystkie utwory z edycji Deluxe nie zostały wcześniej wydane.

Płytę promował singiel „Ball and Chain”:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.