The Road Dogs – nowy singiel “Slave”

Dziś (04.05.2020 r.) do stacji radiowych trafia nowa piosenka zespołu The Road Dogs pod znamiennym tytułem “Slave”. Od dziś także zniesione zostają kolejne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, m.in. częściowo zostają otwarte wewnętrzne granice Unii Europejskiej. Przypadek? Piotr Kaczkowski z radiowej Trójki mawia z kolei, że nie ma przypadków…
“Slave” to drugi singiel z nowej płyty The Road Dogs „Circle Of Blues“, która w ukazała się w Polsce w grudniu 2019 roku.

The Road Dogs – “Slave”
Muzyka: Vadim Haliullin
Słowa: Sergey Sklyarov
Aranżacja: The Road Dogs
Grafiki: Igor Zhukovsky

Piosenkę nagrano w składzie:
Sergey Sklyarov – śpiew
Vadim Haliullin – gitary, chórki
Eugene Stepanov – bass, chórki
Max Marchenko – bębny, instrumenty perkusyjne
Michał Kielak – harmonijka

Poprzedni singiel zatytułowany “Zakrzewo”, podobnie jak i cała płyta, został dobrze przyjęty przez słuchaczy i dziennikarzy radiowych. Był prezentowany nie tylko w audycjach autorskich w Polskim Radiu i rozgłośniach lokalnych, ale także zagościł na playlistach i dobrze radził sobie na listach przebojów. Przykładem niech będzie prezentacja płyty w trójkowej audycji “Piosenki bez granic“.

Zespół The Road Dogs powstał w 2007 roku w Mińsku na Białorusi. Jego styl muzyczny to mieszanka blues-rocka, tradycyjnego bluesa, southern rocka, funku, soulu i gospel. “Circle Of Blues” to druga płyta w dyskografii zespołu The Road Dogs, wydana tym razem w Polsce przez wytwórnię Flower Records.
Płyta ma charakter międzynarodowy. Zaproszeni do nagrań muzycy to m.in.: Michael D. Ward – amerykański gitarzysta i autor tekstów, oraz Michał Kielak, który nie tylko gra na harmonijce na tej płycie, ale także jest stałym członkiem grupy podczas tras po Europie. Dzięki temu albumowi muzycy podsumowują pierwszą dekadę działalności grupy i nie zamierzają na tym poprzestawać!

Kontakt z zespołem:
Michał Kielak – kom. +48 503 031 331, michal-kielak@wp.pl

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.