The Road Dogs – Circle of blues

The Road Dogs:
Drodzy przyjaciele, z przyjemnością przedstawiamy wam nasz drugi album, który wydaliśmy w Polsce w przyjaznej, magicznej wytwórni Flower Records. Album ten stał się prawdziwym międzynarodowym projektem, nad którym wspólnie pracowaliśmy. W nagraniu płyty udział wzięli: nasz przyjaciel z Polski, harmonijkarz Michał Kielak (który nie tylko gra na harmonijce na tej płycie, ale także jest stałym członkiem grupy podczas wszystkich tras po Europie) i nasz przyjaciel z USA, autor i gitarzysta Michael Ward. Prezentujemy tę płytę najpierw w Polsce, a następnie na Białorusi. Chcemy więc pokazać, jaki wkład w naszą formację, jako muzyków bluesowych, stali się prawdziwi giganci polskiego bluesa, jak Tadeusz Nalepa czy Dżem. Cieszymy się, że niektórzy legendarni polscy muzycy już ją słuchali.

Już teraz nasza płyta jest dostępna do kupienia tutaj: Empik (29,99 zł)

Singiel z płyty The Road Dogs “Circle Of Blues” P+C 2019 Flower Records
Premiera w stacjach radiowych: 03.02.2020r.

W ciągu sześciu lat, które minęły od wydania pierwszego albumu The Road Dogs, grupa się zmieniła. Nowym basistą został Evgeny Stepanov, który stał się autorem kilku piosenek na tej płycie. Gitarzysta Georgy Stankevich, zmarł na kilka miesięcy przed wydaniem płyty, jednak Jego gitara i chórki zostały zarejestrowane i znajdują się na tym krążku.

Wszystkie utwory na tym albumie łączy jedna rzecz – miłość muzyków do muzyki, którą komponują i wykonują, pasja życia i poszukiwanie sensu. Każdy miłośnik blues-rocka znajdzie coś dla siebie na nowej płycie The Road Dogs. Nie ma fałszu i pozorów. Dzięki temu albumowi muzycy podsumowują pierwszą dekadę grupy i nie zamierzają na tym poprzestawać.

The Road Dogs powstał w 2007 roku w Mińsku na Białorusi. Jego styl muzyczny początkowo był zakorzeniony w blues-rocku z lat 70-tych. Z czasem, styl grupy zaczął oscylować wokół blues-rocka, tradycyjnego bluesa, południowego rocka, funku, soulu i gospel. Zespół ma 10-letnie doświadczenie w występach publicznych i stale koncertuje w różnych klubach, a także na dużych scenach, w tym na głównych europejskich festiwalach bluesowych (Suwałki Blues Festival, Nišville Jazz Festival, Blues Express) w Polsce, Serbii, Gruzji, Czechach i Rosji. Autorskie utwory, napisane są i wykonywane w językach: angielskim, polskim, rosyjskim i białoruskim. Każdy występ to muzyczny dialog z publicznością, której towarzyszy subtelna ironia i humor

The Road Dogs – Circle of blues

  1. Slave
  2. Circle of blues
  3. Zakrzewo
  4. Lila
  5. Mr. Slow Hand
  6. Morning Boogie
  7. Rodeo
  8. Waiting for the wind
  9. Ms. Aerospace
  10. Brother Rain

Skład zespołu:
Sergey Skylarov – śpiew, gitara
Vadim Haliullin – gitary
Eugene Stepanov – gitara basowa
Maksim Marchenko – perkusja
Michał Kielak – harmonijka (1-3)

Gościnnie:
Michael D. Ward – gitara (5)
George Stankevich – gitara (8,10)
Nick Volynets – bass (5,10)
Sergey Streltsov – Rhodes Piano (10)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.