30 lat wymówek – Michał “Gier” Giercuszkiewicz

“30 lat wymówek”, to będzie film o nietuzinkowym człowieku, którym jest Michał “Gier” Giercuszkiewicz (Śląska Grupa Bluesowa), mieszkającym na tratwie własnej konstrukcji, na Zalewie Solińskim. Ten perkusista uczestniczył w nagraniu ponad 30-stu płyt wykonawców takich jak: Apogeum, Kwadrat, Bezdomne Psy, Krzak, SBB, czy Józef Skrzek. Największy rozgłos przysporzył mu sukces płyty CEGŁA z zespołem Dżem. Był to czas sławy, ale też i problem. Uzależnienie od heroiny i narkotyczna przyjaźń z Ryszardem Riedlem (Dżem) spowodowały, że Michał uciekł z rodzinnych Katowic 30 lat temu. Od tej pory żyje poza cywilizacją… na tratwie.

Bohatera filmu “30 lat wymówek” poznajemy w momencie, gdy dostaje oficjalną propozycję wydania autorskiej płyty od Marioli Dziubińskiej, z legendarnej wytwórni Metal Mind Productions. Jest to jej wznowiona propozycja sprzed 30 lat! Czy Gier tym razem wykorzysta szansę? Dowiemy się z filmu.

W nagraniu płyty Giera wezmą udział tacy muzycy jak Apostolis Anthimos, Bronisław Duży, Henryk Gembalski, Krzysztof Głuch, Grzegorz Kapołka, Michał Kielak, Agnieszka Łapka, Andrzej Rusek, Mirek Rzepa, Jorgos Skolias Music, Józef Skrzek czy Leszek Winder.

Firma Inbornmedia House dołączyła do projektu za namową Armanda Urbaniaka, który jest reżyserem i głównym operatorem filmu. Cieszymy się, że możemy pomóc, tym bardziej, że jest to dzieło artystyczne, do którego mamy szczególne podejście.
Film nie powstałby też bez zaangażowania Alicji Chmielewskiej i Pawła Narożnika (współpraca realizacyjna), Jacka Piotra Blawuta (opiekun artystyczny), Dariusza Wrzoła i Adriana Gniewkowskiego (operatorzy), Joanny Kessler i Łukasza Stanisławskiego (dźwięk), Radka Wikiera oraz Macieja Pawełczyka (producenci).

Źródło: Inbornmedia

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.