The Lumineers – Cleopatra

Ten fakt musimy odnotować na naszej stronie. Zespół The Lumineers powraca z nowym albumem „Cleopatra”! W sklepach pojawi się 8 kwietnia, a zespół będzie koncertował w Europie (terminy poniżej).

„Ta płyta jest odzwierciedleniem tego, co doświadczyliśmy w ostatnich 3 latach. Wierzymy w tę muzykę” – mówi o albumie Wesley Schultz, wokalista the Lumineers. Ostatnie trzy lata bez wątpienia były przełomowe w karierze grupy. Po globalnym sukcesie singla „Hey Ho”, a potem debiutanckiej płyty „The Lumineers”, zespół wyruszył w trwającą prawie 3 lata trasę koncertową. W jej trakcie odwiedzili aż 6 kontynentów! W tym czasie, The Lumineers zdobyli też 2 statuetki Grammy, nagrali 2 piosenki do ścieżki dźwiękowej „The Hunger Games” i przy okazji sprzedali 3 miliony albumów na świecie!

The_Lumineers_banner-1

Na nowym albumie „Cleopatra” słychać, że The Lumineers z pewnością nie osiedli na laurach. „Postanowiliśmy podejść do tematu tak jak za pierwszym razem, nagrywając najpierw demo w małym wynajętym domu w Denver” – zdradza kulisy prac na albumem Wesley. Nagrania na płytę powstały natomiast w usytuowanym w górach niedaleko Woodstock studio Clubhouse. Nad produkcją materiału czuwał Simone Felice znany ze współpracy z The Felice Brothers i The Avett Brothers.

„Cleopatra” jest kolejnym potwierdzeniem, że The Lumineers tak jak nikt potrafią łączyć wpływy XVII i XIX-wiecznych pieśni z XX-wieczną folkową narracją i wszystko zgrabnie przełożyć na brzmienie XXI wieku. /Universal Music Polska/

Płyta dostępna jest w przedsprzedaży: Empik – 49,49 zł

Cleopatra /tracklista/:The_Lumineers_ Cleopatra_2
1. Sleep On The Floor
2. Ophelia
3. Cleopatra
4. Gun Song
5. Angela
6. In The Light
7. Gale Song
8. Long Way From Home
9. Sick In The Head
10. My Eyes

The Lumineers – amerykański zespół folk-rockowy pochodzący z New Jersey, założony w 2005 roku przez Wesleya Schultza i Jeremiah’a Fraites’a. W 2010 roku do dwóch muzyków dołączyła Neyla Pekárek. Stelth Unvang i Ben Wahamaki grają z zespołem od 2012 roku.

Ich debiutancki singiel „Ho Hey” sprzedał się w liczbie 600 tys. egzemplarzy a płyta „The Lumineers” znalazła się na 11 miejscu “Billboardu”.

W 2005 roku lider zespołu Wesley Schultz razem ze swoim przyjacielem z dzieciństwa zaczęli pisać teksty piosenek i grać koncerty w rejonie Nowego Jorku. Po 5 latach nie mogąc poradzić sobie z wysokimi kosztami życia i wymogami sceny muzycznej wyjechali do Denver w Colorado. Tam muzycy rozpoczęli poszukiwania nowego członka zespołu, którym wkrótce została wiolonczelistka Neyla Pekárek. Jako trio zaczęli grywać w klubie Meadowlark, miejscu znanym z gromadzenia utalentowanych młodych artystów. W tym czasie ukształtował się również styl muzyczny zespołu, który teraz można określić jako indie rock, folk.

Wiosną 2011 roku Christen Greene i David Meinert zobaczyli na Youtube nagranie na którym The Lumineers śpiewało swoją piosenkę „Ho Hey”. Menagerowie Onto Entertaiment pomogli zespołowi w nagraniu swojej pierwszej płyty.

Sporą rzeszę fanów zespół zyskał dzięki użyciu ich utworu „Ho Hey” w znanym serialu stacji CW „Hart of Dixie”.

Ich pierwsza płyta została wydana 3 kwietnia 2012 roku przez wytwórnię Dualtone Records. Utwory zespołu w szybkim tempie zaczęły podbijać listy przebojów a płyta „The Lumineers” pokryła się podwójną platyną.

W grudniu 2012 rok zespół został nominowany do Nagród Grammy dla Najlepszego Nowego Artysty i Najlepszego Amerykańskiego Zespołu. /Wikipedia/

Od jutra The Lumineers są w Europie na koncertach:
Apr 14 O2 Academy Bristol – Bristol, United Kingdom
Apr 15 Barrowland – Glasgow, United Kingdom
Apr 17 Olympia Theatre – Dublin, Ireland
Apr 18 Olympia Theatre – Dublin, Ireland
Apr 19 Albert Hall – Manchester, United Kingdom
Apr 23 O2 Shepherd’s Bush Empire – London, United Kingdom
Apr 24 O2 Academy Brixton – London, United Kingdom
Apr 27 Le Trianon – Paris, France
Apr 28 Ancienne Belgique – Brussels, Belgium
Apr 29 Melkweg The Max – Amsterdam, Netherlands
May 02 E-Werk – Cologne, Germany
May 04 Grosse Freiheit 36 – Hamburg, Germany
May 06 Admiralspalast – Berlin, Germany
May 08 Berns – Stockholm, Sweden
May 09 Rockefeller – Oslo, Norway
May 10 VEGA – Vesterbro, Denmark

The_Lumineers_banner-2

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.