The Jan Gałach Band w Trójce !!!

Uważajcie na 16 września !!! The Jan Gałach Band w Trójce !!! A co, na Dzień Polskiego Bluesa !!!

PR Trójka:

The Jan Gałach Band. Bluesmani nie stronią od improwizacji!

Jedyny zespół w Polsce grający na stałe z dwiema perkusjami. The Jan Gałach Band powstał z inicjatywy lidera zespołu Janka Gałacha.

Nagranie koncertu odbędzie się w Studiu im. Agnieszki Osieckiej we wtorek 16 września o godz. 19.00. Retransmisja występu 25 września na antenie Trójki.

Obecny skład grupy wykrystalizował się w 2011 roku. Tworzący go muzycy to doświadczeni instrumentaliści: Jan Gałach – skrzypce, Karolina Cygonek – wokal, Marek Kobus – gitara, Marek Idzik – bas, Borys Sawaszkiewicz – klawisze, Max Ziobro – perkusja, Michał Bocek – perkusja.

Muzykę zespołu można określić jako szeroko pojętną ambitną muzykę rockową z elementami blues-rocka, jazzu i fusion. Zespół nie stroni od improwizacji, przez co utwory przedstawiane na koncertach tworzą prawdziwy kolaż dźwiękowy i sprawiają, że każdy występ zespołu jest inny i niepowtarzalny. Fascynacja takimi wykonawcami, jak The Allman Brothers Band, Derek Trucks Band, Mahavishnu Orchestra czy Billy Cobhan przywołuje ducha muzyki pierwszej połowy lat 70-tych. Występy na żywo mogą kojarzyć się także z twórczością ! amerykańskich jam bandów. Zespół zagrał na największych festiwalach w Polsce m.in. Suwałki Blues Festiwal, Rawa Blues, Blues Express, Las Woda i Blues czy Bies Czad Blues gdzie Jan Gałach i Marek Kobus są organizatorami tych bieszczadzkich spotkań.

Na początku 2014 r.zespół reprezentował nasz kraj na International Blues Chalenge w Memphis,zbierając bardzo dobre recezje. Chwile po powrocie do kraju JGB zdobywa wyróżnienie w ankiecie kwartalnika “Twój Blues”. W marcu 2014r. zespół wyjeżdża na konkurs Blues Aperitiv organizowany w Czechcach gdzie zdobywa pierwszą nagrodę i nagrodę publiczności.

Źródło: Polskie Radio Trójka

Jeden komentarz

  1. Super wiadomość! Mam nadzieję, że zapis tego koncertu wyjdzie na CD. Widziałem zespół na żywo na koncercie w Białymstoku,rewelacja. Na pewno wtorkowy wieczór spędzę przy radioodbiorniku.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.