The Jan Gałach Band – In The Studio

15 września 2017 roku będzie miała premierę najnowsza płyta formacji Jan Gałach Band pod tytułem “In The Studio”.

Natomiast 16 września w Ostrowskim Centrum Kultury odbędzie się koncert promujący płytę zespołu.
W tym samym dniu uhonorowana będzie audycja OKOLICE BLUESA Andrzeja Jerzyka, która jest obecna od 25 lat na antenie Radia Centrum Kalisz.

The Jan Gałach Band – In The Studio
Po trzech latach od wydania swojego pierwszego, autorskiego krążka „Jan Gałach & Friends” Jan Gałach Band są gotowi pokazać swój najnowszy twór i to już w wydaniu zespołowym.

Jan Gałach Band nie daje się zamknąć w jednym gatunku, to zespół który stał się objawieniem polskiej sceny bluesowej, ale równie umiejętnie manewruje wokół rocka, country, fusion czy folku. JGB gra bluesa na swoich warunkach i w swoim niepowtarzalnym stylu. Co już niejednokrotnie udowadniał i niejednokrotnie pokazywał podczas najważniejszych festiwali w Polsce, m.in. Suwałki Blues Festiwal, Rawa Blues, Blues Express, Las Woda i Blues czy Bluesonalia.

Gałach idzie zawsze pod prąd, a dodatkowo nie lubi iść na łatwiznę, co można zauważyć już w pierwszych sekundach na jego koncercie – jako jedyny zespół w Polsce gra na stałe z dwiema perkusjami! I to właśnie teraz nadszedł czas aby te dopracowane kompozycje, zgrane brzmienia i fantastyczne aranże przelać na krążek, tak by każdy mógł je zabrać ze sobą do domu. Premierowa płyta będzie się składać z melodyjnego rocka, bluesowej improwizacji i jazzowych wtrąceń, a po jej przesłuchaniu z całą pewnością będzie można stwierdzić, że na dobre rzeczy warto czekać.

Skład: Jan Gałach – skrzypce ; Karolina Cygonek – wokal ; Marek “Pegaz” Kobus – gitara ; Marek Idzik – bas ; Borys Sawaszkiewicz – klawisze ; Michał Bocek – perkusja ; Krzysztof Kot – perkusja.

Lista utworów:
1. Aurora
2. Saint Tropez
3. Skakanka UFOistki
4. Ostatnia Jesień
5. Hyde
6. Cytrynówka
7. Night and Delight
8. Woman
9. Moja Historia

Wydawca: Stobno Records
Dystrybucja: Warner Music Polska

Paweł Michaliszyn /Radio Centrum Kalisz/:
Jest w tych dźwiękach cała rockowa, bluesowa i jazzowa mistyka minionych lat. Majstersztykiem jest zaczerpnąć pełnymi garściami z wszystkich muzycznych kolorów, zebrać całość w jeden tygiel i nadać temu własny, natychmiast rozpoznawalny rys. Wychodzi na to, że mamy do czynienia z autentycznym, polskim jam bandem.

Portal Wyspa.fm: Debiutancki album formacji Jan Gałach Band, to płyta ze wszech miar zaskakująca i wyróżniająca się z szeregu innych polskich pozycji, jakie to trafiają na półki naszych sklepów płytowych. /więcej/

Wywiad z liderem zespołu o najnowszej płycie: Wyspa.fm

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.