Livin’ Blues Xperience na Kielce ROCKują

Kolejna dawka bluesa na kieleckim festiwalu, to legendarna holenderska grupa Livin’ Blues Xperience z niesamowitym frontmanem i wokalistą Nico Christiansenem.

Kielce ROCKuja_2015_plakatZespół zagrał koncerty w naszym kraju już w latach 70-tych przyczyniając się do popularyzacji muzyki bluesowej w Polsce. Zdobył rzesze fanów u nas (polski fan club przerósł holenderski w ilości członków), co przyczyniło się do wydania w naszym kraju dwóch płyt analogowych zespołu.

“Holenderski zespół Livin’ Blues powstał w 1967 roku z inicjatywy gitarzysty Teda Oberga. Wypłynął na fali zainteresowania białym bluesem, jakie miało miejsce w tym czasie w Europie. Pierwsze pozytywne opinie o zespole doprowadziły do wspólnych występów u boku m. in. Fleetwood Mac. Peter Green był pod wrażeniem gry zespołu, a w szczególności harmonijkarza Johna LaGranda.” – celowo umieszczamy ten cytat, aby Wam zarekomendować bardzo dobrą polską stronę, o której pewnie niewiele osób wie. Jest tam wszystko co miłośnik tego zespołu chciałby wiedzieć – Livin’ Blues – legenda białego bluesa.


Auror zdjęć: Paweł Tomczyk – dziękujemy.
Fotografie stanowią własność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez jego zgody jest zabronione.


 

Słuchajcie muzy Livin’ Blues Xperience i przeglądajcie zdjęcia.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.