Szulerzy – Życie zaczyna się w piątek

„Życie zaczyna się w piątek” – taki tytuł nosi nowy album zespołu Szulerzy. Piątek jest też dniem premiery teledysku pierwszego singla z płyty zespołu pt. „Ramona”.

Korzystając z okazji premiery teledysku, redakcja Inocafe.pl rozmawiała z jedyną w zespole kobietą – Natalią Abłamowicz, nie tylko o „Ramonie”…

Dlaczego wybraliście “Ramonę” do realizacji waszego nowego teledysku?
Natalia Abłamowicz: Każdy z nas ma coś do powiedzenia, mimo tego, że gramy i słuchamy tej samej muzyki, gusta są różne… W przypadku “Ramony” nie mieliśmy jednak wątpliwości i każdy z nas wskazał właśnie ten utwór, który będzie idealnie zgrany z teledyskiem (śmiech). Po za tym uważam, że to jeden z naszych najlepszych utworów na nowej płycie “Życie zaczyna się w piątek”.

Całość wywiadu i zdjęcia z planu teledysku: LINK

Zespół założony w 2001 roku w Inowrocławiu przez znanych i doświadczonych muzyków, którzy z biegiem czasu odkryli właściwe proporcje receptury zawierającej wszystko to, co kręci najbardziej: energetyczny i taneczny miks rhythm and bluesa i rock and rolla, doprawiony szczyptą swingu i soulu. Ten koktajl muzyczny nazwali blues’n’roll i wykonują go jako jedyni w Polsce. To muzyka pełna pozytywnych wibracji, które nie pozwalają spokojnie usiedzieć w miejscu. Jej uzupełnieniem są polskie teksty śpiewane przez urokliwą wokalistkę oraz oryginalny wizerunek sceniczny.

Dyskografia:
* Bez Ciebie [2003]
* Gra w piki daje wyniki (Jaromi & Szulerzy) [2004, wzn. 2009]
* Pilnuj się! [2005]
* Koniec tygodnia [2008]
* Blues’n’roll [2012]
Nagrania grupy ukazały się również na wielu składankach i antologiach.

Skład zespołu:
Natalia Kaczmarczyk – śpiew
Marcin Szulkowski – gitara
Dominik Abłamowicz – harmonijka, śpiew
Marek Wikarski – gitara basowa, kontrabas
Miłosz Szulkowski – perkusja

szulerzy_nn3

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.