Suwałki Blues Festival 2014 – konkurs zespołów

Suwalski Ośrodek Kultury, ogłasza otwarty konkurs zespołów bluesowych w ramach Suwałki Blues Festival 2014 oraz kwalifikacji do European Blues Challenge 2015.

Nowością w tym roku ma być konkurs składający się z dwóch części: pierwsza to otwarty konkurs zespołów bluesowych dla wykonawców z Polski i krajów nadbałtyckich oraz Rosji i Białorusi, a druga dla wykonawców tylko z Polski, to kwalifikacje do European Blues Challenge 2015, w których zespoły mają szansę zdobyć akredytację do udziału w tej imprezie jako przedstawiciel naszego kraju. Formuła konkursu umożliwia start zespołom, których twórczość nawiązuje do muzyki bluesowej i gatunków pokrewnych.

Udział w konkursie można zgłaszać do 15 maja 2014 r. Zakwalifikowane zespoły zaprezentują się na żywo podczas Suwałki Blues Festival. Zwycięzcom przyznane zostaną dwie nagrody główne:
– Grand Prix Suwałki Blues Festival – nagroda Prezydenta Miasta Suwałk wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 10 000 zł oraz występ na Dużej Scenie Suwałki Blues Festival w dniu 12 lipca 2014 r.
– dla wykonawców z Polski – kwalifikacja do udziału i reprezentowania naszego kraju w ramach European Blues Challenge 2015 organizowanego przez European Blues Union.

Regulamin konkursu (zawarte są wszelkie szczegóły dotyczące konkursu) i kartę zgłoszenia można pobrać na stronie festiwalu – LINK.

Źródło: Suwałki Blues Festival 2014

slider_blues.indd

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.