Styczniowy numer JazzPRESS

Nowe, styczniowe wydanie miesięcznika JazzPRESS, jak zawsze, zawiera dział pod tytułem “Bluesowy zaułek”.

W najnowszym numerze jazzowe nowości płytowe, wydarzenia, recenzje płyt oraz relacje z bardzo interesujących wydarzeń ostanich miesięcy (między innymi z krakowskiego koncertu Kevina Mahogany, czy poznańskiego festiwalu Made in Chicago). W bieżącym miesiącu w ramach rubryki Top Note postanowiliśmy wyróżnić album New and Old Dreams zespołu Erase.
Również interesujące rozmowy z Markiem NapiórkowskimAdamem Pierończykiem, Andrzejem Jagodzińskim i Ralphem Alessim.

Tym razem “Bluesowy zaułek” oferuje nam artykuł Piotra Łukasiewicza “Nominacje do Blues Music Awards 2014”, a Aya Lidia Al-Azab wybiera najlepsza płytę bluesową roku 2013.

Poniżej fragmenty obu artykułów. Całość przeczytacie pobierając styczniowy numer JazzPRESS – LINK.

Piotr_LukasiewiczPiotr Łukasiewicz “Nominacje do Blues Music Awards 2014”:
Tradycyjnie koniec roku skłania do refleksji i podsumowań tego co było najlepsze w mijających 12 miesiącach. Podobnie jak w całej branży muzycznej, także i w bluesowym światku przełom roku, to czas różnorakich rankingów, spośród których najbardziej prestiżowym są Blues NMusic Awards poprzedzone ogłoszeniem nominacji.

Aya_Lidia_Al-AzabAya Lidia Al-Azab “Płyta roku”:
Zakończyliśmy rok 2013. Jest to czas ankiet pt. “Najlepsze roku 2013”, więc i ja nie odmówię sobie tej przyjemności. Rozglądając się sceptycznie po polskich wydawnictwach, jedna płyta szczególnie przykuła moją uwagę.

jazzpress_plyty_roku_2013

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.