Sosnowski – The Hand Luggage Studio

Moje piosenki to lek na wszystko z czym sobie w życiu nie radzę. Czasem chce się coś po prostu wykrzyczeć. Niezależnie od tego, czy to ból, czy radość.

The Hand Luggage Studio (płytę można kupić na stronie internetowej artysty)
Mieszanina wpadającego w ucho, energetycznego roots rocka, bluesa, bluegrassu z elementami country. Przez swój zachrypnięty, charakterystyczny wokal, Sosnowski bywa porównywany m.in. do Toma Waitsa lub Joe Cockera.

Płyta została zarejestrowana w wolnych chwilach między 10.2017 a 06.2018 w The Hand Luggage Studio, czyli na zapleczu pewnego warszawskiego sklepu dla gitarzystów, przy pomocy sprzętu mieszczącego się w jednej torbie podróżnej. Głównie nocą bądź między 6 a 9 rano.

Sosnowski (Bart Sosnowski) urodził się i mieszka w Warszawie. Robił w życiu różne rzeczy. Sprzedawał fortepiany, pracował w muzeum, pakował paczki, grał do kotleta, a przez chwilę nawet spawał. Przez cały ten czas towarzyszyła mu gitara. Żeby było bardziej abstrakcyjnie – z wykształcenia jest oboistą. Po latach komponowania dla innych, postanowił napisać coś dla siebie. I wykrzyczeć światu, kim naprawdę jest.

Znaki szczególne Sosnowskiego to: zachrypnięty, lekko trzeszczący wokal, rozczochrane włosy, poczucie humoru. A do tego muzyka będąca połączeniem roots rocka, bluesa, bluegrassu, a nawet country. Sosnowski śpiewa, grając na gitarze, obsługując jedną nogą bęben basowy, a drugą tamburyn. Jego koncerty mają charakter live actu, podczas których opowiada o tym, jak powstawały jego piosenki.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.