Silesian Hammond Group – Coming Home

Silesian Hammond Group jest formacją powołaną z inicjatywy Jacka Zająca. Oprócz założyciela, w skład grupy wchodzą doświadczeni muzycy doskonale znani w środowisku bluesowym, którzy niejednokrotnie występowali na dużych scenach w kraju i za granicą. Podstawą składu jest klasyczne, organowe trio mocno osadzone w klimatach bluesowo-funkowych, prezentujące swój autorski materiał. Całości dopełnia mocny, charakterystyczny wokal Joanny Reczyńskiej, a na gościnnych koncertach grupie towarzyszy sekcja dęta. Zespół jest laureatem Rawa Blues Festival 2019 i Blues Alive w czeskim Sumperku.

Wszyscy członkowie Silesian Hammond Group, to absolutni pasjonaci, czerpiący inspirację z przeróżnych nurtów muzycznych.

Teledysk do utworu „HELP ME!” zapowiadającego debiutancką płytę zespołu SILESIAN HAMMOND GROUP:

Pod koniec ubiegłego roku ukazała się debiutancka płyta zespołu pod tytułem “Coming Home”. Album zawiera 10 autorskich kompozycji.
Możecie ją kupić w facebook’owym sklepie (30,00 zł) – LINK

Członkowie zespołu:

  • Joanna Reczyńska – wokal
  • Artur Dąbrowski – gitara
  • Jacek Zając – org. Hammonda

Współpraca z:

  • Adam Barański – perkusja
  • Robert Kosiński – puzon
  • Sasha Balevych – saksofon

Joanna Reczyńska, charyzmatyczna wokalistka zespołu, jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na katowickiej Akademii Muzycznej, a także uczestniczką VI edycji programu The Voice of Poland. Wachlarz jej muzycznych zainteresowań obejmuje różnorodność gatunkową od instrumentalnego fusion jazzu poczynając, na death metalu kończąc. W wolnym czasie słucha takich wykonawców jak Dead Can Dance, Alice In Chains, Sigur Ros i Joy Division. Prywatnie jest miłośniczką kotów i zwolenniczką wolnomyślicielstwa.Jacek Zając jest entuzjastą brzmienia organów Hammonda i założycielem zespołu Juicy Band. W swojej muzycznej karierze udzielał się gościnnie w wielu projektach i zespołach mocno związanych z światkiem bluesowym. Grywał z takimi zespołami jak Highway, Bartek Przytuła & Silesian Litle Band, Around The Blues, Jan Gałach, October Leaves i wieloma innymi. Ma na swoim koncie pięć płyt studyjnych jako sideman. Według ankiety kwartalnika Twój Blues, Jacek już od kilku lat znajduje się w pierwszej dziesiątce polskich muzyków klawiszowych. W ciągu ostatnich dziesięciu lat można było go zobaczyć i posłuchać na takich festiwalach jak Olsztyńskie Noce Bluesowe, Blues Alive, Jimiway, Rawa Blues, Lauba pełno bluesa, Festiwal im. Pawła Bergera i wielu innych.

Jacek Zając – muzyk, pasjonat brzmienia organów Hammonda, udzielający się gościnnie w wielu projektach i zespołach mocno związanych z światkiem bluesowym. Lider i założyciel zespołu Juicy Band, grywał m.in. z takimi zespołami jak Highway, Bartek Przytuła & Silesian Litle Band, Around The Blues, Jan Gałach ( Osły grają The Allman Brothers Band), October Leaves i wiele innych. Ma na swoim koncie pięć płyt studyjnych, jako sideman. Od kilku lat znajduje się w pierwszej 10 polskich muzyków klawiszowych wg ankiety kwartalnika Twój Blues. Przez ostatnie 10 lat można było go zobaczyć i posłuchać na takich festiwalach jak Olsztyńskie Noce Bluesowe, Blues Alive, Rawa Blues, Lauba pełno bluesa, Festiwal im. Pawła Bergera i wiele innych.

Artur Dąbrowski jest gitarzystą grupy od 2017 roku. Wcześniej współpracował z formacjami Black Silk i Hammond Power Band oraz współtworzył inne projekty z pogranicza jazzu i funka. Lubi eksperymentować z brzmieniem gitary – jest zafascynowany gitarowymi kwakaniami, delayami i talkboxami w wydaniu vintage. Jego muzyczne inspiracje to tacy artyści jak Robben Ford, John Scofield, Spyro Gyra i Chaka Khan. Namiętnie słucha jazzu, funka i soulu z lat 70-tych i właśnie te lata uważa za najlepsze w muzyce.

FB: https://www.facebook.com/silesianhammondgroup/

Autor zdjęcia zespołu: Andrzej Szulkowski.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.