Silesian Hammond Group & Joanna Kaniewska

Jacek Zając: – …do projektu zaprosiłem świetną jak i znaną już w świecie bluesa wokalistkę Joannę Kaniewską. Już niebawem poznacie owoce tej fuzji 😉

My, przy okazji, pozdrawiamy serdecznie Joannę, którą mieliśmy zaszczyt gościć dwa tygodnie temu na XII edycji Bies Czad Bluesa. Pozdrawiamy również Jacka (żeby mu smutno nie było), który brylował na bieszczadzkiej scenie w 2009 roku w składzie Around The Blues, a w 2011 roku ze swoim zespołem Juicy Band.

Wracając do fuzji. W grudniu zeszłego roku pisaliśmy o nowym projekcie pod nazwą Silesian Hammond Group. Na dzień dzisiejszy możemy napisać Silesian Hammond Group & Joanna Kaniewska. Oprócz Joanny do zespołu dołączyli gitarzysta Michał Grzegorzyca i perkusista Marek Stokowski.

Czekamy z niecierpliwością na pierwsze owoce tej współpracy.

Silesian Hammond Group to nowy projekt, który został powołany z inicjatywy Jacka Zająca, hammondzisty pochodzącego ze śląska. Nie łatwo jest ocenić czy zaszufladkować twórczość grupy, na pewno niecodzienności dodaje fakt iż partie basowe są odgrywane na organach Hammonda, co daje ponadczasowe, ciepłe brzmienie. Podstawą grupy jest trio bluesowo-funkowe z autorskim materiałem oraz nietuzinkowy i charyzmatyczny głos Joanny Kaniewskiej.

Jacek Zając – muzyk, pasjonat brzmienia organów Hammonda, udzielający się gościnnie w wielu projektach i zespołach mocno związanych z światkiem bluesowym. Założyciel zespołu Juicy Band, grywał m.in. z takimi zespołami jak Highway, Bartek Przytuła & Silesian Litle Band, Around The Blues, Jan Gałach ( Osły grają The Allman Brothers Band), October Leaves i wiele innych. Ma na swoim koncie pięć płyt studyjnych jako sideman. Od kilku lat znajduje się w pierwszej 10 polskich muzyków klawiszowych wg ankiety kwartalnika Twój Blues. Przez ostatnie 10 lat można było go zobaczyć i posłuchać na takich festiwalach jak Olsztyńskie Noce Bluesowe, Blues Alive, Rawa Blues, Lauba pełno bluesa, Festiwal im. Pawła Bergera i wiele innych.

Joanna Kaniewska – Pierwsze kroki na muzycznej scenie stawiała w chorzowskim klubie Kotłownia, gdzie współtworzyła zespół Black Amber, który póżniej przekształcił się w Around the Blues. W zespole tym śpiewa od ponad 11 lat i wystąpiła z nim na większości polskich festiwali bluesowych, zdobyła wiele nagród i wyróżnień i wydała dwie płyty. W głosowaniu czytelników kwartalnika Twój Blues wybrana została wokalistką roku 2010.

Michał Grzegorzyca – gitara

Marek Stokowski – perkusja

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.