Schau Pau Acoustic Blues i Jan Gałach zapraszają do Leśniczówki

11.10.2013 roku Schau Pau Acoustic Blues i Jan Gałach wystąpią w chorzowskiej Leśniczówce (WPKiW, ul.Muzyków 1).

BILETY (LINK): przedsprzedaż: 20 zł ; w dniu koncertu: 25 zł.

Przypominamy, że 12 października Schau Pau Acoustic Blues i Jan Gałach zagrają również na Chatka Blues Festiwal w Lublinie.

Schau_Pau_Acoustic_Blues-Jan_Galach

Projekt SCHAU PAU ACOUSTIC BLUES powstał w Kolonii (Niemcy) w roku 1994 z inicjatywy Bogdana Szwedy. Wraz z Bogdanem (vocal, gitara) w zespole występuje Arkadiusz Błeszyński ( gitara, harmonijka ustna).  Wkrótce  gościnnie wystąpił z duetem na skrzypcach Jan Błędowski, który gościnnie występuje na pierwszej płycie “In The Mood”. Płyta staje się rarytasem na rynku muzycznym.

Grupa występowała w Polsce i Europie na wielu znanych festiwalach bluesowych obok takich gwiazd, jak chociażby TEN YEARS AFTER, Joe Zawinul, Junior Wells, Bernard Allison czy Joe Bonamassa. W 1999 roku powstaje kolejna płyta ” Whiskey & Wimmen”. Zespół od samego początku koncentruje się na graniu bluesowych standardów, przede wszystkim we własnych nietypowych aranżacjach. Każdy z koncertów Schau Pau Acoustic Blues ma inny wymiar artystyczny.

Tym razem wystąpią z Janem Gałachem, znanym doskonale skrzypkiem, który wprowadził w ich bluesa pewien element liryki i psychodeli. To właśnie w Leśniczówce parę lat temu doszło do ich pierwszego spotkania, które zmieniło się w długoletnią przyjaźń i współpracę oraz zaowocowało nagraniem wspólnego krążka „Live On Tour”.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.