Schau Pau Acoustic Blues i Jan Gałach

Jan Gałach wraz z zespołem Schau Pau Acoustic Blues wystąpi na trzech koncertach w Niemczech. Nie jest to ich pierwsze wspólne granie. Razem odbyli trasy koncertowe w Polsce (2006) i w Niemczech (2009).

Schau Pau Acoustic Blues występuje w składzie: Bogdan Szweda (vocal, guitar, dobro, slide) i Arek Bleszynski (guitar, harp, vocal). Jan Gałach (viol) gra w zespole Jan Gałach Band, który założył w 2010 roku (dla tych, co nie mają tej wiedzy).

Grzegorz Tusiewicz w krakowskim Dzienniku Polskim napisał:
“Arek Błeszyński i Bogdan Szweda założyli Schau Pau Acoustic Blues w 1994 roku. Jako duet „Szweda & Błeszyński” wystąpili na festiwalu RAWA BLUES’94 obok takich sław, jak Tonny Mc Phee, Nicki Buzz, Joanna Connor Band (USA). W następnym roku wystąpili tam ponownie, tym razem już jako SCHAU PAU ACOUSTIC BLUES znaleźli się obok Irek Dudek Symphonic Blues oraz Junior Wells (USA). Grali i grają tam nadal. Z Janem Błędowskim, doskonałym violinistą, założycielem i leaderem grupy KRZAK, który towarzyszył zespołowi do jesieni 1998 roku. W 1999 znowu z harmonijkarzem Janem Sczepańskim.
Schau Pau Acoustic Blues ma na swoim koncie odnotowane sukcesy we Francji, Belgii, Polsce i Niemczech, występy jego były emitowane na kanale CHANNEL 5 w Niemczech i w Telewizji Polskiej, a także w audycjach radiowych. Bardzo przychylne recenzje ukazały się w „Jazz Forum” i w „Bluesman”. W styczniu 1997 w Krakowie powstał krążek „In The Mood” nagrany z Janem Błędowskim. Płyta została nagrana w czasie zaledwie jednodniowej sesji nagraniowej, prawie całkowicie live, bez trików studyjnych. Płyta uzyskała głębokie uznanie  w świecie bluesa.”

Terminarz koncertów:
28.09 – Europäisches Kulturzentrum IGNIS, Köln (Elsa-Brändström-Str. 6)
29.09 – Bistro-Restaurant “Kajtek”, Köln (Im Ferkulum 10/14)
30.09 – Das Wohnzimmer mit Galerie, Virneburg (Hauptstraße 33)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.