SBB – 40 lat Welcome

Filharmonia Opolska (ul. Krakowska 24) i Radio Opole 13.03.2018 roku zaprasza (wtorek, godz. 20:00, bilety 60 zł) na koncert w 40-rocznicę nagrania w Radiu Opole legendarnej płyty “Welcome” zespołu SBB.
Legendarne trio SBB nagrało w Opolu jedną z najlepszych płyt w historii polskiej muzyki – “Welcome”. SBB postanowiło wykonać obszerne fragmenty płyty “Welcome” z okazji 40. rocznicy jej wydania. W Filharmonii Opolskiej zespół zaprezentuje największe kompozycje z tej płyty, która miała być wizytówką polskiego rocka za granicą i stała się nią.

„Welcome” to płyta, która zdecydowanie jest najefektowniejszą wizytówką zespołu z myślą o zachodnim rynku. Co najistotniejsze SBB w żadnej z kompozycji nie kopiuje zachodnich progresywnych wzorców, a udanie odciska swe piętno na współczesnych muzycznych trendach progresywno jazzowych. „Welcome” to także w warstwie aranżacyjnej zdecydowany odwrót od rocka w stronę elektroniki – „Welcome Warm Nights And Days”, ambitnego soulu „Rainbow Man”, czy też muzyki chorałowo-elegijnej „How Can I Begin”.

Skład zespołu:
-Józef Skrzek – śpiew, gitara basowa, harmonijka, dzwony rurowe, kotły, marimba, gogofon, instrumenty klawiszowe
-Antymos Apostolis – gitary
-Jerzy Piotrowski – perkusja

Spis utworów:
-“Walkin’ Around The Stormy Bay” (Skrzek) – 6:31
-“Loneliness” (Skrzek, Brodowski) – 5:25
-“Why No Peace” (Skrzek, Drasch) – 6:03
-“Welcome Warm Nights And Days” (Skrzek, Brodowski) – 3:02
-“Rainbow Man” (Skrzek, Drasch) – 3:38
-“How Can I Begin” (Skrzek, Drasch) – 7:00
-“Last Man At The Station” (Skrzek, Drasch) – 9:28

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.