Satysfakcja. Historia zespołu The Rolling Stones

InRock: Wielkimi krokami zbliża się warszawski koncert legendarnych The Rolling Stones, a my postanowiliśmy z tej okazji zrobić małą niespodziankę fanom zespołu i przygotowaliśmy szóste już wydanie, nie mniej legendarnej biografii zespołu – “Satysfakcji”. Tę barwną, żywą i pełną humoru opowieść o jednym z najpopularniejszych zespołów w historii rocka, Daniel Wyszogrodzki po raz pierwszy zaprezentował polakom niemal 30 lat temu. Najnowsze wydanie zawiera kompletną historię Stonesów – od londyńskich początków, do chwili obecnej. To już 56 lat na scenie!

Fenomen książki Daniela Wyszogrodzkiego polega między innymi na tym, że wychowuje się na niej kolejne pokolenie fanów rocka, a opowieść o największym zespole w historii dorasta razem z nimi. To już szóste wydanie SATYSFAKCJI, jak zawsze aktualizowane i poszerzone o nowy, gorący materiał. Niewiele biografii muzycznych na świecie może się pochwalić podobną popularnością.

SATYSFAKCJA to przede wszystkim opowieść o ludziach. O chłopcach imieniem Mick i Keith, którzy zakochali się w bluesie. O ich kolegach, dziewczynach, uzależnieniach i pasjach. O płytach, jakie nagrywali, o piosenkach, które napisali. A zna je cały świat. O ich konfliktach, bo zespół jest jak rodzina, a w rodzinie nie zawsze jest słodko.

Na początku były „seks, narkotyki i rock’n’roll” – jak zwykle. Potem przyszła epoka wielkich koncertów i wielkich pieniędzy. Dziś mówimy o „zagadce nieśmiertelności”… Historia Rolling Stonesów to nieprzerwany serial trwający już szóstą dekadę. Muzycy nie przestają nas zaskakiwać, a ich najnowszą niespodzianką stał się koncert na Stadionie Narodowym w Warszawie w dniu 7 lipca 2018 roku.

SATYSFAKCJA śledzi losy zespołu z sympatią, ale nie bez krytycyzmu, a dowcipny, sarkastyczny styl Daniela Wyszogrodzkiego sprawia, że jest to porywająca lektura dla fanów zespołu i nie tylko – od londyńskich początków, po finał w Warszawie.

Piotr Stelmach z Programu III Polskiego Radia wyznaje: „Satysfakcja” była pierwszą i jedyną w moim życiu książką, którą czytałem w czasie lekcji. Po kryjomu, pod ławką… Stonesom i Danielowi szczerze gratuluję! /więcej/

Wydawnictwo InRock
Vesper: cena rynkowa: 49,90 zł ; w przedsprzedaży 30,00 zł
Autor: Daniel Wyszogrodzki
Rok wydania: 2018
Oprawa:miękka
Liczba stron: 548
Format: 14.5×20.5 cm

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.