Satyrblues 2015

Tarnobrzeskie Stowarzyszenia “OKO” – Ochrona Kultury Oryginalnej zaprasza na 16 edycję festiwalu Satyrblues, który odbędzie się w sobotę 12 września 2015 r. o godz. 15:00 w Tarnobrzeskim Domu Kultury (ul Słowackiego 2).

Do wszystkich czcicieli Bluesa, Rock’N’Rolla i Boogie-Woogie!

Satyrblues_2015_programJest to festiwal cykliczny, odbywający się raz w roku w Tarnobrzegu, integrujący środowiska twórcze poprzez sztukę szeroko rozumianą, szanujący odrębność kulturową i wyznaniową, a jego nazwa własna jest gościnnym mianownikiem dla wszystkich szlachetnych gatunków artystycznych. Jest też jedynym tego typu przedsięwzięciem na świecie (tożsamość potwierdzona przez Muzeum Karykatury w Warszawie), udanie łączącym dwie dyscypliny sztuki, mające wartość edukacyjną i ponadpokoleniową.

Można tu spotkać wybitnych grafików, muzyków, fotografików, filmowców, komiksiarzy, iluminarzy, a nawet i znanych dziennikarzy.

Bohaterami tegorocznej ramówki będą artyści reprezentujący najwyższy poziom wykonawczy i tak Europę reprezentować będzie ośmioosobowa grupa HOT LIPS z Poznania grająca w konwencji boogie-woogie, a amerykańską utytułowana formacja bluesowa z San Antonio w Teksasie – NEAL BLACK & The HEALERS (USA). Finał zagospodaruje MARCO MENDOZA (USA), muzyk znany m.in z takich formacji jak: Whitesnake, Thin Lizzy czy Black Star Riders.

Natomiast część satyryczna pozostanie w mocy GRZEGORZA HALAMY, który zaprezentuje swój premierowy program kabaretowy.

Występom towarzyszyć będzie zbiorowa wystawa pt. “Polityka w karykaturze. Prawdziwa cnota krytyk się nie boi”, która z powodzeniem eksponowana była w gmachu Sejmu RP, a także szeroko komentowaną w mediach.

Nie zabraknie też wystaw indywidualnych prezentujących dorobek takich autorów jak: Jarosław Wojtasiński (rysunek), Robert Wilk (fotografia), Aleksandr Tyvodar (biżuteria).

W sumie 6 godzin obcowania ze sztuką na najwyższym poziomie w atmosferze wzajemnego poszanowania! Zapraszamy więc na Satyrblues do Tarnobrzega, miasta z artystyczną duszą.

Victor Czura

Źródło: Satyrblues

Satyrblues_2015_baner

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.