Satyrblues 2013

Satyrblues – coroczny festiwal satyry i bluesa, organizowany od 2000 roku w Tarnobrzegu.
Pomysłodawcą formuły festiwalowej i osobą odpowiedzialną za Satyrblues jest Victor Czura, prezes Stowarzyszenia “OKO” – (Ochrona Kultury Oryginalnej), autor karykatur bluesowo-jazzowych, oraz grafik.

14. edycja odbędzie się 14 września 2013 roku i przebiegnie pod hasłem „Boogie Bridge” a jej bohaterami będą dwie topowe formacje: Boogie Boys oraz B.B.& The Blues Shacks. O koncertowej sile oddziaływania obu podmiotów wykonawczych słusznie mówi się i pisze, że nogi jeszcze przez miesiąc same tańczą. Obie formacje dowodzone są przez braterskie tandemy – Andreas i Michael Arlt po niemieckiej stronie a po polskiej Bartek i Szymon Szopiński.


Najlepszą rekomendacją niech będzie fakt, że wzajemnie serwują wybuchową mieszankę bluesa i soulu, doprawioną sercem i duszą! Można by nawet rzec, że to gorliwi strażnicy stylowości bluesa z wskazaniem na epokę Rock’N’Rolla i Rockabilly, a więc czasów, które nie tylko ukształtowały światowe dziedzictwo muzyczne, ale stały się dla wielu pokoleń inspirującym sposobem na życie. Pokłosiem tej niecodziennej współpracy stanie się koncertowy album, który ukaże się w 2014 roku pt. „Live in Tarnobrzeg”, w limitowanym nakładzie sygnowanym przez tarnobrzeskie Stowarzyszenie „OKO”. Dlatego warto dołączyć do tej egalitarnej społeczności festiwalu Satyblues, by być świadkiem wydarzenia, które w swojej autonomicznej sile godnie reprezentuje Satyrę i Bluesa. (fragm. art. który ukaże się w wrześniowym nr magazynu Gitarzysta) Ewa Chmielowiec, Victor Czura.

SATYRBLUES transmitowany przez Polskie Radio Rzeszów: http://www.radio.rzeszow.pl/

Koncerty satelitarne:

Romek Puchowski
DŚT Kielce, Pałacyk Zielińskiego
13.IX.2013, godz. 17:00
http://www.palacykzielinskiego.pl

Romek Puchowski
Przybysławice 34, Dwór na Wichrowym Wzgórzu
15.IX.2013, godz. 19:30
http://www.dwor-wichrowewzgorze.pl/

kontakt w sprawie festiwalu:
satyrblues@satyrblues.pl
tel. 606987573

Szczegółowy program imprezy na plakacie poniżej.

Źródło: Satyrblues

satyrblues_2013_plakat

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.