Roger Waters. Człowiek za murem

W tym miesiącu Dom Wydawniczy REBIS wydał znakomicie napisaną biografię “Roger Waters. Człowiek za murem”.

Roger Waters – dla jednych jest liderem Pink Floyd z klasycznego okresu działalności grupy. Dla innych pomysłodawcą i głównym autorem albumów zaliczanych do największych w historii rocka – The Dark Side of the Moon, Wish Yoo Were Here czy The Wall. Dla jeszcze innych jednym z najbardziej oryginalnych i utalentowanych tekściarzy swojego pokolenia. Dla wszystkich pozostaje zagadką. Jest gwiazdą rocka, która nie tylko odżegnuje się od gwiazdorstwa, ale przez większą część kariery otwarcie na nie narzeka. Trudno jednak byłoby go nazwać człowiekiem pełnym sprzeczności. Roger Waters jest osobowością, której w ogóle nie da się zaklasyfikować.

Książka Dave’a Thompsona jest pierwszą pełną biografią muzyka. Ukazuje całe jego życie, od dzieciństwa w pogrążonej w wojnie Anglii po rozliczne boje, które Waters osobiście później toczył – z kolegami z Pink Floyd, z publicznością, a przede wszystkim z samym sobą. Obfitująca we wnikliwe analizy i unikatowe wywiady, prezentująca szczegółową dyskografię książka rozbiera mur, cegła po cegle, żeby odsłonić w całej chwale stojącego za nim człowieka.

Dave Thompson jest brytyjskim pisarzem mieszkającym obecnie w Newark w USA. Współpracował m.in. z czasopismami “Melody Maker”, “Mojo”, “Q” i “Rolling Stone”, a także ze stroną internetową All Music Guide. Napisał ponad 100 książek, w tym poświęcone takim wykonawcom jak U2, Depeche Mode, Red Hot Chili Peppers, Genesis, David Bowie i Kurt Cobain. W Polsce ukazały się The Cure (z Jo-Ann Greene) oraz Deep Purple. Smoke on the Water. Opowieść o dobrych nieznajomych.

Roger_Waters_Czlowiek_za_muremTytuł oryginału: Roger Waters: The Man Behind the Wall
Autor Dave Thompson
Wydawnictwo: Rebis , Kwiecień 2014
ISBN: 978-83-7818-528-4
Liczba stron: 320
Wymiary: 150 x 225 mm
Tłumaczenie: Paweł Laskowicz

KUP:
Rebis – 40,00 zł
Merlin – 39,99 zł
Tania Książka – 33,68 zł
EMPiK – 40,49 zł

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.