Robert Cichy – Dirty Sun

„Dirty Sun” to nowy album Roberta Cichego, zdobywcy Fryderyka 2019 w kategorii Płyta Roku Country/Blues za płytę „Smack”. W oparciu o eksperymenty z brzmieniem instrumentów strunowych, tworzy charakterystyczny na polskim rynku muzycznym styl.

Dzisiaj premiera singla i klipu wideo, oglądajcie i słuchajcie:

Robert Cichy o swoim nowym singlu w Radio Lublin

Jego pierwszy solowy album pt. „Smack” zdobył Fryderyka 2019 w kategorii Płyta Roku Country/Blues, co oznacza, że nowoczesne podejście do tego gatunku i nadanie własnego sznytu, zostało docenione.

Robert Cichy – bo o nim mowa, wydaje kolejny album pt. „Dirty Sun”, na którym znajdzie się jedenaście utworów, w tym sześć w języku polskim, co akurat w kontekście poprzedniego wydawnictwa, które w całości było po angielsku, jest dużą nowością.
Cichy nieustannie eksperymentuje z brzmieniem instrumentów strunowych, podążając za nowymi inspiracjami, tworzy charakterystyczny i wyróżniający go na polskim rynku muzycznym styl. Ponadto, na albumie „Dirty Sun” usłyszymy aż cztery kolaboracje, bowiem Cichy zaprosił znakomitych gości: Kasai, Mroza, Rahima i Sosnowskiego.

Przed rozpoczęciem działalności solowej, Robert Cichy w różnej roli pojawił się na płytach ponad 60 polskich artystów, z czego część pokryła się platyną lub złotem. Współpracował z Anią Dąbrowską, Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem czy Anią Rusowicz. U boku czołowych polskich artystów grał na największych festiwalach w Polsce i na świecie – w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Turcji, we Włoszech, czy na Mauritiusie.

Płytę można już zamówić w przedsprzedaży: KUP 39,99 zł (wysyłka po 26 czerwca)

Lista utworów:
1 Seize the Day
2 Android
3 Jedna noc feat. Mrozu
4 Piach i wiatr
5 Let Us Sing
6 Urwana melodia feat. Kasai
7 Siedem
8 Posłuchaj feat. Sosnowski
9 Dirty Sun
10 Rebeliant feat. Rahim
11 Manitu

Źródło: Wydawnictwo AgoraKulturalny Sklep

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.