Rawa Blues Festival 2019

Rawa Blues Festival 2019 odbędzie się w dniach 11-12 października /11.10 – piątek w sali NOSPR, a 12.10 – sobota w Spodku/.

Rawa Blues Festival odbywa się co roku na początku października w Katowicach. Historia festiwalu rozpoczęła się w 1981 roku. Z czasem Rawa Blues stała się największym i najbardziej rozpoznawalnym wydarzeniem bluesowym w Polsce.

Przez pierwsze 10 lat festiwal organizowany był jako całodniowe sesje bluesowe w różnych miejscach. Z czasem ewoluował, stając się na początku lat 90. międzynarodowym festiwalem bluesowym. Od tego czasu organizatorzy zaczęli zapraszać największych artystów światowego bluesa. Organizatorzy, a także niezależni dziennikarze utrzymują, że Rawa Blues Festival jest największym na świecie festiwalem odbywającym się „in-door” (pod dachem).

PROGRAM:

NOSPR 11.10.2019

Spodek 12.10.2019

Blackberry Brothers ★ Blues Junkers
Christine & The Blues Drags ★ Willie Mae Unit

Scena główna od godz. 15:00.

Adam Zalewski Trio ★ Magda Hanausek ★ Lublin Street Band ★ Roxana Tutaj & Good Omen ★ Black Job ★ Blues Menu ★ Diapositive ★ Silesian Hammond Group ★ Tipsy Drivers ★ The Storks

Scena boczna od godz. 11:00.

Bilety

W 2019 roku bilety na 39. edycję Rawa Blues Festival są dostępne poprzez sieć sprzedaży Ticketmaster. Bilety można kupić:

Bilety są sprzedawane osobno na oba dni koncertów: piątek, 11 października w NOSPR oraz sobotę, 12 października w Spodku.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.