Rawa Blues Festival 2016

Rawa Blues Festival, laureat najbardziej prestiżowej nagrody bluesowej „Keeping The Blues Alive”, odbędzie się w tym roku w dniach 30 września i 1 października.

Impreza rozpocznie się koncertami w katowickim NOSPR (Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia z siedzibą w Katowicach, plac Wojciecha Kilara 1), drugiego dnia – fani bluesa będą mogli posłuchać gwiazd gatunku w „Spodku”.
Jest to największy na świecie festiwal bluesowy organizowany w zamkniętym pomieszczeniu.

Bilety:
W 2016 roku bilety na 36. edycję Rawa Blues Festival są dostępne poprzez sieć sprzedaży Ticketpro. Bilety można kupić:
-w sieci sprzedaży biletów Ticketpro w całej Polsce, która obejmuje sklepy Media Markt, Saturn, Media Expert, salony EMPiK oraz kilkaset innych punktów przy sklepach, biurach podróży i centrach handlowych,
-w internecie, poprzez system online zamawiania biletów Ticketpro,
-w dniu Festiwalu, przy wejściu do Spodka bilety będą sprzedawane w pawilonie Ticketpro.

Bilety są sprzedawane osobno na oba dni koncertów: piątek, 30 września w NOSPR oraz sobotę 1 października w Spodku.

W dniach 29 – 30 września 2016 w małej sali NOSPR, w ramach 36. Rawa Blues Festival, odbędzie się workshop z Albertem Lee. Warsztaty w formie wykładu będą tłumaczone na język polski przez znanego dziennikarza Tomasza Tłuczkiewicza. W ogólnodostępnej sprzedaży jest tylko ograniczona ilość biletów. Kliknij tutaj, aby zakupić bilet na to wydarzenie.

Gwiazdy 36 Rawa Blues Festival:

Keb’ Mo’
Trzykrotny laureat nagrody Grammy. Jedna z największych postaci współczesnego bluesa. Na tegorocznym festiwalu wystąpi z wyjątkowym koncertem: po raz pierwszy w karierze zagra swoje utwory w konwencji symfonicznego bluesa, w specjalnie przygotowanych przez Krzesimira Dębskiego aranżacjach. Zapowiada się wydarzenie na skalę światową! Jedyny koncert!

Albert Lee
Dwukrotny laureat prestiżowej nagrodę Grammy. Żywa legenda gitary. Nagrywał i koncertował między innymi z Erikiem Claptonem, Billem Wymanem (ex-The Rolling Stones) oraz Jonem Lordem.

Toronzo Cannon
Najnowszy nabytek słynnej wytwórni Alligator. Godny następca wielkich mistrzów klasycznego, chicagowskiego bluesa.

J.J. Grey & Mofro
Łączą w swojej twórczości blues, funk, soul i rock. Występowali na największych festiwalach – nie tylko bluesowych za Oceanem.

Corey Harris
Gitarzysta i wokalista, który w swojej twórczości łączy tradycyjnego akustycznego bluesa z Delty z korzennymi afrykańskimi brzmieniami. Nagrywał i występował z takimi wybitnymi postaciami bluesa jak: B.B. King, Taj Mahal i Buddy Guy.

Dżem
Wielki powrót na scenę Rawa Blues Festival po ponad dwóch dekadach nieobecności. Dżem przygotuje specjalny koncert na tegoroczną edycję festiwalu.

Shemekia Copeland
Trzykrotnie nominowana do nagrody Grammy, w tym również za najnowszą płytę „Outskirts of Love”. Jedna z najbardziej utalentowanych wokalistek bluesowych ostatnich lat. Artystka ma również w dorobku osiem laurów Blues Music Awards.

Shakin’ Dudi
Co roku Irek Dudek przygotowuje ciekawy set. Tym razem połączy bluesowe fascynacje ze swoim najbardziej przebojowym wcieleniem.

36. Rawa Blues Festival
30/09/2016 NOSPR
-KEB’ MO’ + NOSPR
-COREY HARRIS SOLO

1/10/2016 SPODEK
-TORONZO CANNON
-ALBERT LEE
-JJ GREY & MOFRO
-SHEMEKIA COPELAND
-SHAKIN’ DUDI
-DŻEM

-Krzysztof Głuch Oscillate
-Joe Colombo feat. Kasia Skoczek
-Hot Tamales
-Cheap Tobacco
-Janusz Hryniewicz
-F*ck The People
-Laureat Małej Sceny

Mała Scena:
-Pokój Numer 3
-Levi
-BlackJob
-BLACK BEE
-Blues Drawers
-Elephant’s Escape
-Forsal
-Jurajski Oddział Bluesowy

Dodatkowo (29/09 i 30/09): Albert Lee, Mała Sala NOSPR – prowadzi Tomasz Tłuczkiewicz.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

rawa_blues_festival_poster_2016_official_b

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.