Rattlesnake w październiku

Jest nowy adres strony na Facebooku, bo zespół zmienił nazwę z Makar & Children of the Corn na

Rattlesnake!

Koncerty zespołu Rattlesnake:

Skrócona historia zespołu:
Ta noc była inna od wszystkich…

Pogrążony w rozmyślaniach skąd wytrzasnąć nowych wspólników (poprzedni zostali poszatkowani przez kule podczas ucieczki) cisnął za siebie niedopalone cygaro.
Kątem oka dostrzegł blask.
Gdy się obrócił, zdębiał.

Z płonącego pola kukurydzy wyłoniły się sylwetki trzech (jak wtedy mu się wydawało…) pomiotów piekielnych.
Jak się potem okazało dostał w knajpie lewego drinka, więc wydarzenia wyglądały nieco inaczej…

Niemniej jednak okazał się, że owe “pomioty” to całkiem łebscy goście i nawiązali współprace. Ku czci tej nocy obrali przydomek “Makar and Children of the Corn”.

Skład zespołu:
-Andy “Makar” Makarewicz – lead guitar
-Grzegorz “GRZ” Świerk – 4 string motherfucker
-Ernest Dziedzic – drums

Zespół charakteryzuje się niesamowitą energią, kunsztem muzycznym i ekspresją, co sprawia, że są zapraszani na wiele scen w kraju zdobywając coraz więcej zagorzałych fanów.

Victor Czura – audycja Blues Attack, Polskie Radio Rzeszów: – W ostatnich 2 latach widziałem kilka koncertów Tria zagranych od zmierzchu do świtu i z czystym sumieniem mogę polecić Państwu tych gentlemanów, bo gwarantują solidną strzelaninę na scenie.

Mimo, że “Makar”, to uznana już firma na polskiej scenie muzycznej, poświęcimy mu tu parę zdań, aby przybliżyć jego osobę szczególnie młodszym pokoleniom.

Andrzej „Makar” Makarewicz to muzyk aktywny na scenie od 1990 roku, kiedy to wraz z Gienkiem Loską założyli zespół Seven B. W latach 2011-2013 współpracuje z Gienek Loska Band i w 2011 roku zostaje laureatem złotej płyty za album „Hazardzista”, gdzie był autorem pięciu z dziesięciu utworów tam zawartych („Hazardzista”, „Pieśń emigranta”, „Dziewczyna z Kielc”, „Na dachu świata” i „Ja i ty”). W 2013 roku założył Makar Trio, a wydana przez zespół płyta „Album NR1” została zauważona i grana w rozgłośniach radiowych. Ma na swym koncie również solowy album „Dusty Road”, który sam skomponował muzykę i napisał teksty.
Grał między innymi w takich zespołach jak: Seven B, Makar Trio, Gienek Loska Band, Bum Bum Bros, Heavy Horse Show i Shoes On Fire. Był laureatem takich festiwali jak: Opole Festiwal 2013, Rawa Blues Festiwal 2002, Sopot Blues Festiwal, Ogólnopolski Festiwal Kultury Białoruskiej „Basowiszcze”, Inwazja Mocy RMF FM, EB Upojne Lato. Zdobył też laury w kategoriach „Bluesowy zespół roku 2003” i „Bluesowa Płyta roku 2003”.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.