RADIO BAOBAB – zostań patronem

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Od 2005 r. finansuję i prowadzę programowo internetowe RADIO BAOBAB. Nadaję muzykę około-rockowo-bluesową. W archiwalnych nagraniach można usłyszeć m.in. Wojciecha Manna, Krzysztofa Maternę, Chrisa Rea, Gregga Allmana. Planuję zwiększenie zasięgu i aktywizację programową. Sam nie dam rady – Jan Chojnacki

ZOSTAŃ PATRONEM

/szczegóły/

Nazywam się Jan Chojnacki. Jestem dziennikarzem i prezenterem muzycznym, producentem płytowym i wydawcą. Bywałem didżejem w prosektorium, kierowcą Wojciecha Waglewskiego, opiekunem polskich artystów w czasie wypraw „za żelazną kurtynę”, prowadziłem wiele koncertów, współorganizuję festiwale bluesowe. Nawet książkę napisałem!

Jednak najważniejsze dla mnie jest, że przez 45 lat najpierw współtworzyłem (z Wojciechem Mannem), a potem samodzielnie tworzyłem audycję “Bielszy odcień bluesa” w Programie III Polskiego Radia. Te wieczorne spotkania, podczas których mogę dzielić się ze słuchaczami nagraniami wybranymi z moich przepastnych zasobów, to ogromna przyjemność. I okazuje się, że nie tylko moja – na co mam liczne dowody.

Przez 15 lat istnienia Radia Baobab nigdy nie korzystałem z zewnętrznego finansowania. Teraz, choć ZUS regularnie przysyła emeryturę, zbliżam się do ściany. Zachęcony przez słuchaczy szukam wsparcia poprzez Patronite. I może wreszcie moi antenowi przyjaciele mogliby liczyć na materialne honorowanie ich udziału w baobabowym szaleństwie. Uda się?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.