Puławskie Lato Bluesowe 2017 – program

W dniach 15-19 sierpnia 2017 r. odbędzie się Puławskie Lato Bluesowe.

W programie tegorocznej edycji wydarzenia, oprócz XI Letnich Warsztatów Bluesowych i V Przeglądu Zespołów Bluesowych czekają na was wspaniałe koncerty i liczne jam session.

16 sierpnia – wspólne bluesowanie

17 sierpnia 2017 r. o godz. 20.00 zapraszamy do Kawiarni “U Smoka” na koncert zespołu Kraków Street Band.
Kraków Street Band to zespół, który w ekspresowym tempie stał się muzyczną wizytówką miasta dla przybyszy z kraju i zagranicy. Uliczne granie z początku miało być tylko sposobem na spędzenie wolnych dni między koncertami, szybko jednak spodobało się publiczności tak bardzo, że zespół od trzech lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność, a terminarz tras koncertowych po Polsce i za granicą zapełnia się z rocznym wyprzedzeniem. Trudno się temu dziwić – muzyka Kraków Street Band urzeka swobodą i pozytywną energią. Gdy w 2014 roku zbierali na debiutancką płytę poprzez kampanię crowdfundingową, w miesiąc zdobyli 170% planowanego budżetu. Dostali się do finału programu Must Be The Music, zdobywając doskonałe opinie jury na każdym kroku. Godnie reprezentowali Polskę największych zagranicznych festiwalach – m.in. Haizetara (Hiszpania), Sziget (Węgry), Ferrara Buskers Festival (Włochy).

18 sierpnia 2017 r. o godz. 20.00 – odczytanie werdyktu jury i wręczenie nagród V Przeglądu Zespołów Bluesowych oraz występ zwycięzcy przeglądu.

18 sierpnia 2017 r. o godz. 20.30 wystąpi gwiazda wieczoru – Magda Piskorczyk z zespołem.
Magda to wokalistka śpiewająca dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem oraz multiinstrumentalistka grająca na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Skandynawii, Luksemburgu, Anglii, na Węgrzech, we Francji i na Tajwanie.

19 sierpnia godz. 20.00 zapraszamy do Kawiarni “U Smoka” na koncert finałowy XI Letnich Warsztatów Bluesowych.

Każdego wieczoru po koncertach wspólne jam session do późnych godzin nocnych.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *