Puchowski BEAT & Dunn w maju

Puchowski BEAT & Dunn w tym miesiącu zagrają koncerty w Jastrzębiej Górze, Młynarach, Gomunicach i Piotrkowie Trybunalskim.

Puchowski BEAT & Dunn to nowy projekt, który powstał podczas pracy nad solową płytą Romka. Album Romek Puchowski „FREE” ukazał się w marcu 2013 roku, zebrał świetne recenzje, a poszczególne piosenki ciągle grają najważniejsze stacje radiowe w kraju. Utwór „Jurata” gościł na Liście Przebojów Trójki, „Big Bad Brother” odniosł ogromny sukces – znalazł się w półfinale światowego International Songwriter Competition w USA, w jury którego zasiada m.in. Tom Waits.

Puchowski BEAT & Dunn:
Romek Puchowski – DOBRO, gitara akustyczna, vocal
Grzegorz Grzyb – perkusja
& gość specjalny
Keith Dunn – harmonijka ustna, śpiew

………………………………………………………

KONCERTY:
15.05.2014 – czwartek – JASTRZĘBIA GÓRA (duo Romek & Keith/koncert zamknięty)
16.05.2014 – piątek – MŁYNARY, ul.Dworcowa 10, Ośrodek Kultury
17.05.2014 – sobota – GOMUNICE, ul.Fabryczna 13, Klub Muzyczny Bogart
18.05.2014 – niedziela – PIOTRKÓW TRYBUNALSKI, , Rynek Trybunalski 10, Klub Ormianin Alter Ego

……………………………………………………….

Romek Puchowski i Keith Dunn to artyści, których łączy kilkunastoletnia historia współpracy na europejskich scenach. Doskonale się wyczuwają, są świetnymi improwizatorami, otwartymi na nowe muzyczne przestrzenie. Bazę dla ich melodycznych i harmonicznych działań tworzy nieprawdopodobnie sprawna „maszyna rytmiczna” w osobie perkusisty Grzegorza Grzyba.

O muzyce:
Puchowski BEAT & Dunn prezentuje transowe, współczesne bluesowe brzmienie. Projekt jest połączeniem trzech muzycznych światów. Keith Dunn swoją osobowością i doświadczeniem wnosi bluesową klasykę w najczystszej postaci. Grzegorz Grzyb, który na co dzień operuje w przestrzeniach współczesnych, złożonych jazzowych struktur, wraca w ramach projektu do „korzennych”, bluesowych & transowych rytmów. Zafascynowany muzyką z Delty Mississippi, Romek Puchowski odważnie i kreatywnie eksploruje przestrzenie muzyki alternatywnej. Jego mocno bluesowe pieśni nawiązują do współczesnych nurtów miejskiego folku.
Na program koncertów składają się autorskie kompozycje Puchowskiego, Dunn’a, bluesowa klasyka spina klamrą całość. Muzycy łączą się na scenie w przeróżne konstelacje osobowe i instrumentalne – solo, duo, trio, tworząc pełen ekspresji, dynamiczny i porywający show. Trzonem całości pozostaje osobowość Romka Puchowskiego.

Romek Puchowski – wokalista, songwriter, wirtuoz gitary DOBRO, performer. Mistrz techniki slide i improwizacji. Harmonijnie łączy w swojej twórczości tradycję i nowoczesność. Jego solowe koncerty to totalny, przepełniony pozytywną energią performance. O jego występach recenzenci piszą: „Mistrz przemówił!”, „Kosmos, zjawisko, geniusz”, „Puchowski to potęga!”.
Współpracuje m.in. z Martyną Jakubowicz, Tymonem Tymańskim, Adamem Wendtem, Keithem Dunnem, wirtuozem gitary, Nickiem Katzmanem oraz legendą harmonijki ustnej, Sugarem Blue, znanym ze współpracy m.in. z Rolling Stones czy Frankiem Zappą. Brał udział w prestiżowym projekcie koncertowym „Mistrzowie gitary”, prezentującym najwybitniejszych polskich gitarzystów. Album jego formacji Von Zeit „Ocieramy się” został uznany za jedną z najlepszych płyt rockowych roku 2008. Album Romek Puchowski „FREE” (2013) zebrał wyśmienite recenzje, poszczególne piosenki „grają” najważniejsze stacje radiowe w kraju. Piosenka „Jurata” gościła na Liście Przebojów Trójki, „Big Bad Brother” odniosł ogromny sukces – znalazł się w półfinale światowego International Songwriter Competition w USA, w jury którego zasiada m.in. Tom Waits.

grzegorz_grzyb_fb

Grzegorz Grzyb – wybitny polski perkusista. Naukę gry na perkusji rozpoczął w wieku lat 11 pod okiem ojca i starszego brata (perkusistów jazzowych) oraz profesora Michała Przybyłowicza w rodzinnym Stargardzie Szczecińskim. Pierwsze własne bębny marki Polmuz kupił za pieniądze zapracowane na szkolnych praktykach, mając 16 lat. W roku 1989 został wcielony do armii, grał w orkiestrze dętej i w zespole estradowym XII Dywizji Zmechanizowanej “Dwunastka”. W wojsku dużo ćwiczył. Niespełna 2 tygodnie po wyjściu trafił do kwintetu Marka Kazany. Nastąpiła reakcja łańcuchowa… Od lat niezwykle aktywny na jazzowej scenie. Współpracował m.in. z takimi tuzami jak Bobby McFerrin czy Mike Stern. Na stałe współpracuje m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Laboratorium, Romkiem Puchowskim. Fenomenalny, niezwykle inspirujący instrumentalista. Poza muzyką jego wielką pasją jest kolarstwo.

Keith Dunn – wirtuoz harmonijki ustnej, wokalista, obdarzony głębokim głosem. Producent i założyciel wytwórni deeTone Records. Urodzony w Bostonie, na bluesowej scenie funkcjonuje od 30 lat. Posiada głęboki bluesowy głos, jego gra na harmonijce jest bardzo specyficzna. Jego sceniczna prezencja i charyzma zawiodła go na deski scen najważniejszych festiwali i klubów na całym świecie. Jest też wziętym akompaniatorem (m.in. Angela Brown) , jego własna formacja to International Blues Band. Jego styl jest pełen liryki, rozpoznawalnej melodyki oraz elementów perkusyjnych. Słychać w nim zarówno szacunek dla tradycji, jak i naturę „nieokiełznanego” improwizatora. To odróżnia go od większości innych harmonijkarzy. Keith kształtował swój styl, spędzając czas w towarzystwie takich artystów, jak James Cotton, Hubert Sumlin, Roy Eldridge, Big Walter Horton oraz Jimmy Rogers. Zanim trafił do Europy, udzielał się na muzycznych scenach Bostonu, Providence, Austin, Dallas, Teksasu oraz San Francisco. Jest wyśmienitym songwriterem. Doskonale słychać to na jego solowej płycie „Alone With The Blues”, która ukazała się nakładem deeTone Records. „Alone with the Blues” jest unikatowym i perfekcyjnym połączeniem śpiewu i gry na harmonijce ustnej.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.