“Proszę bardzo” na Dzień Bluesa

“Proszę bardzo” – to tytuł trzynastej w dorobku After Blues autorskiej płyty.

Można już było usłyszeć singla promującego ją (“To tylko dom”), 2 września premiera kolejnego singla (“Od rana czuję bluesa”), natomiast w Polskim Dniu Bluesa, 16 września odbędzie się oficjalna premiera nowego projektu duetu. Wydawcą płyty jest “Jimmy Jazz Records” – firma znana na rynku przede wszystkim z klimatów punk, ska i reggae, ale ludzie z firmy, czyli Dzidek i Joanna to przyjaciele zespołu od lat i wiedzą, że blues, to korzenie, a reszta muzyki – to owoce 🙂

Płyta “pisała” się już w 2012 roku. Ostatecznie światło dzienne ujrzy 10 utworów. Większość to kompozycje Leszka Piłata do tekstów Szymona Kaczmarka, ale jest też “perełka”, czyli “Puste ręce”, autorstwa Leszka Pietrowiaka do muzyki Waldemara Baranowskiego.

Na płycie oprócz członków-założycieli “After Blues”, czyli Leszka Piłata (śpiew, perkusja, gitara basowa) i Waldemara Baranowskiego (gitary, perkusja i pstrykanie palcami), jest również recytacja Szymona Kaczmarka i śpiew Agnieszki Twardowskiej. Agnieszka do tej pory była gościem zespołu na koncertach, śpiewając piosenki z repertuaru Miry Kubasińskiej. Tym razem pokazuje swój kunszt, interpretując utwory “After Blues”.

Projekt okładki należy do Leszka Żebrowskiego – czołowego, polskiego plakacisty, a nagrania zrealizowano dzięki cierpliwości Darka Kabacińskiego w Studiu KabArt.

Źródło: After Blues

Promocja płyty “Proszę bardzo” 26 września w Studiu S1 w Radiu Szczecin.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.