Premiera płyty Shantelle Monique „Sequoia”

Zapraszamy do posłuchania utworu promującego płytę „Sequoia” Shantelle Monique. We wrześniu wokalistka nagrała w Polsce swoją solową, debiutancką płytę “Sequoia”, której premiera wyznaczona jest na dzień 10.03.2014.

Współautorem płyty jest Tomasz Kosminski, który skomponował większość utworów na płycie. Autorką tekstów jest Shantelle. Na płycie znalazło się 11 kompozycji pełnych ciepłych dźwięków i elektryzującego wokalu Shantelle. W nagraniach albumu udział wzięli wybitni muzycy: Robert Cichy, Miki Wielecki, Magdalena Ziętek.

Shantelle Monique jest amerykańską wokalistką o charakterystycznej soulowej barwie głosu. W śpiewanych przez nią piosenkach wyraźnie słychać brzmienia akustycznego bluesa, soulu i jazzu. Shantelle pochodzi z Miami w USA, od 2 lat mieszka jednak w Paryżu.
Amerykance od zawsze towarzyszyła sztuka; w rodzinnym gronie otoczona była przez śpiewaków, tancerzy, malarzy. Nie sposób było zatem, aby mogła uniknąć uroku jednej z nich. Padło na muzykę. Młodzieńcze lata minęły jej na klasycznym ćwiczeniu głosu w szkole muzycznej w Miami i śpiewaniu w kilku miejscowych chórach. W wieku 16 lat zaczęła już koncertować, wykonując rożne standardy jazzowe.
Shantelle_MoniqueMomentem przełomowym w jej muzycznym życiu było uczestnictwo w śpiewającej acapella grupie Talisman, której istotą było opowiadanie afrykańskich historii poprzez śpiew. Okres ten miał znaczący wpływ na jej późniejszy muzyczny rozwój. Do dziś podczas koncertów Shantelle wykonuje kilka otworów bez towarzystwa akompaniamentu. W ramach Talismanu Amerykanka odbyła 3 trasy koncertowe po RPA (Cape Town i Johannesburgu). Tu też zrodziła się w niej fascynacja połączeniem rdzennej muzyki amerykańskiej z tradycyjnymi afrykańskimi pieśniami spirytualnymi. W wieku 23 lat Shantelle przeniosła się do Europy, do Paryża, gdzie kontynuowała swoją muzyczną podroż. Stale współpracuje z rozmaitymi muzykami i producentami francuskimi, coraz częściej witając na paryskich scenach.

Źródło: Shantelle Monique

Shantelle_Monique_Sequoia-new_album

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.