Premiera nowej płyty Highway

Zespół Highway zaprasza 3 kwietnia 2018 roku (Teatr Nowy w Zabrzu, Plac Teatralny 1, godz. 19:00) na niezwykły koncert promujący nową płytę “Gruzzz n’ Roll”.
Na scenie oprócz Highway pojawi się kilku wspaniałych gości, takich jak: Aneta Romańczyk, Joanna Reczyńska czy Michał Kielak. Koncert poprowadzi Zbigniew Stryj.

Po koncercie będzie można zakupić nową płytę, na której z chęcią podpiszą się zarówno muzycy jak i zaproszeni goście. Gratką dla kolekcjonerów i pasjonatów będzie fakt iż nowa płyta (oprócz standardowego nośnika CD) została wydana także na winylu (LP). Zachęcamy również do zakupu poprzednich płyt i gadżetów związanych z zespołem.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie teatru lub online na www.teatrzabrze.pl. Rezerwacje biletów pod numerem 32 271 54 93 lub mailowo organizacja@teatrzabrze.pl.
Spieszcie się, ilość miejsc ograniczona!

Nowa płyta Highway – kim oni są?

Zespół powstał w 2001 roku w Bytomiu. Grupa zawiązała się podczas wspólnych jam session w jednym z tamtejszych klubów. Po kilku sesjach zespół zaczął przygotowywać autorski repertuar by w 2003 wydać epkę „Gdy Ciebie Nie Ma”. Kolejne wydawnictwo to „Dokąd Biegniesz”. Album jednak nie jest oficjalnym debiutem zespołu, który został wydany dopiero w 2007 roku. Album nosi tytuł „Autostrada”. Płyta okazała się konkretnym strzałem w dziesiątkę. Dodatkowym atutem był udział wielu znakomitych gości. W sesji wzięli udział choćby Jerzy Styczyński (Dżem) czy Jan Gałach (Jan Gałach Band). W 2009 roku wychodzi płyta „2003-2005”, która jest zbiorem utworów z dwóch pierwszych (nieoficjalnych) wydawnictw. Ostatnim, studyjnym albumem jest „Ostatni Wolny” wydany w 2015 roku. Oprócz tego grupa ma na koncie jeszcze dwie, warte uwagi koncertówki.

Ich twórczość to wypadkowa bluesowej tradycji, jam-rockowego polotu oraz blues-rockowej mocy. Oprócz tego słychać mocne inspiracje southern-rockiem oraz country. Właściwie momentalnie można usłyszeć, że ważnymi zespołami dla grupy Highway to The Allman Brothers Band, The Band, Cream czy Lynyrd Skynyrd. Mnóstwo pozytywnej energii, szczerość i przede wszystkim polot.

Maciej Juraszek /Teatr Nowy w Zabrzu/

Więcej o zespole: www.highwayband.com.pl

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.