Polski Dzień Bluesa – Tribute to Clapton

Ostrowskie Centrum Kultury (Ostrów Wielkopolski, ul. Wolności 2, Duża Scena OCK) zaprasza 19.09.2020 o godz. 19:00 (wstęp na koncert od godz. 18:00) na koncert “Polski Dzień Bluesa – Tribute to Clapton”.

Bilety: 60 zł do nabycia w kasie OCK oraz na www.kultura.pax.pl

Specjalny koncert z okazji 41. rocznicy nieukończonej trasy koncertowej Erica Claptona w Polsce w 1979 roku. Żaden z koncertów w Polsce nie obrósł taką liczbą mitów i legend jak występ, który się nie odbył.
Jak było naprawdę? Bóg gitary miał zaplanowane 4 koncerty w Polsce. Dwa miał zagrać w Katowicach (17 i 18.10.1979). Zagrał tylko jeden. Dlaczego? 17 października, pierwsze skrzypce grał nie Eric Clapton, lecz oddziały szturmowe Milicji Obywatelskiej, która włączała w trakcie koncertu pełne oświetlenie katowickiej hali i używała gumowych pałek do pacyfikacji bawiącej się publiczności. Clapton stanowczo stwierdził, że jeśli następnego dnia sytuacja się powtórzy, po prostu nie wyjdzie na scenę. Ponieważ, 18 października oddziałów MO było jeszcze więcej, drugi koncert nie odbył się. Pozostał niedosyt, zawód…i kilkanaście niezagranych utworów. Te piosenki usłyszymy równo 40 lat później w Ostrowskim Centrum Kultury. Wystąpi Orkiestra Szlaku Śląskiego Bluesa pod kierownictwem multiinstrumentalisty Jana Gałacha oraz mnóstwo zaproszonych gości, a wśród nich:

Marta Fedyniszyn – wokal
Joanna Raczyńska – wokal
Łukasz Drapała – wokal
Bartek Kuczek – wokal
Bartek Sosnowski – wokal
Tomasz Łabaj – gitara
Bartek Miarka – gitara
Wojciech Mirek – gitara
Borys Sawaszkiewicz – klawisze
Bartek Szopiński – klawisze
Paweł „Muzzy” Mikosz – bas
Łukasz Zając – perkusja
Maksymilian Ziobro – perkusja

Więcej szczegółów na stronach:
www.szlak-bluesa.pl
facebook.com/szlakbluesa

Podczas wydarzeń organizowanych w Ostrowskim Centrum Kultury obowiązują rozporządzenia i wytyczne właściwych Ministerstw i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Warunki organizacji imprez w Ostrowskim Centrum Kultury ze względu na zagrożenie spowodowane COVID19:
– wygrodzony teren imprezy,
– ilość osób przebywających w trakcie imprezy w OCK ograniczona,
– obowiązkowe zachowanie dystansu pomiędzy uczestnikami imprezy,
– obowiązkowe zakrywanie ust i nosa.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.