Polski Dzień Bluesa 2023 – Wrocław (premiera podwójnego winyla zespołu Mizia & Mizia Blues Band)

Centrum Kultury Agora oraz Fundacja Folk24 zapraszają na specjalny koncert zespołu Mizia & Mizia Blues Band, w ramach którego celebrować będziemy premierę podwójnego winyla zespołu, zatytułowanego „Koncert z Bajki” oraz obchody Polskiego Dnia Bluesa.

16.09.2023 | godz. 19:00
Sala widowiskowa CK Agora

Bilety:
40zł | przedsprzedaż
50zł | w dniu koncertu
Do kupienia w kasie CK Agora / przez KupBilecik.pl
Link do zakupu: https://bkb.pl/105339-7d4cf
Organizatorzy: Centrum Kultury Agora, Fundacja Folk24
Patron medialny: Folk24.pl

Mizia & Mizia Blues Band to wrocławska grupa blues-rockowa działająca już na scenie ponad dwie dekady. Zafascynowani klasycznym bluesem i takimi legendami jak B. B. King, Muddy Waters czy Tadeusz Nalepa, odkrywają także swoje muzyczne autorskie ścieżki. Efektem tych poszukiwań jest m.in. nagrany właśnie, podwójny album koncertowy pt. „Koncert z Bajki”, który ukaże się na winylu dokładnie 16 września – w ramach ogólnopolskich obchodów Polskiego Dnia Bluesa.

Choć ten rodzinny, wrocławski team na scenie bluesowej działa już od ponad 20 lat, dotąd nie mieli w kolekcji takiego krążka, gdyż jak dla wielu innych zespołów folkowych, bluesowych, wydanie muzyki na winylu to spore logistyczne i przede wszystkim finansowe przedsięwzięcie. Ten podwójny album live nie powstałby bez wsparcia przyjaciół, w tym prawdziwego Mecenasa zespołu – DBs’a.

Nagrania do płyty zrealizowano podczas koncertu w klubie Bajka w Obornikach Śląskich jesienią 2022 r. Smaczku całej sesji dodaje fakt, że był to ostatni koncert w tym klubie, gdyż kilka dni później zamknął on swoje podwoje. Jest to więc nie tylko zapis samego koncertu, ale i ślad, pamiątka po bardzo klimatycznym miejscu.

Zespół nagrał płytę w składzie:
Stefan Mizia – harmonijka ustna, Włodek Mizia – śpiew, gitary, Witek Mizia – gitara, Maciek Wolański – bas, Grzegorz Siwicki – perkusja, instrumenty perkusyjne. Gościnnie wsparli ich: Luba Moc – śpiew oraz Tomasz Pająk – instrumenty klawiszowe.

Czego możemy się spodziewać tego premierowego wieczoru? Z pewnością dużo dobrej muzyki – zarówno utworów z poprzedniej, w pełni autorskiej płyty „Dzień na minus, dzień na blues”, jak i standardów polskiego i światowego bluesa i oczywiście kilku niespodzianek.

Źródło: Centrum Kultury Agora

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.