Polski Dzień Bluesa 2018 – Ostrów Wielkopolski

W niespełna tydzień po kolejnych urodzinach króla gatunku – B.B. King‘a Ostrowskie Centrum Kultury (Ostrów Wielkopolski, ul. Wolności 2) zaprasza 21.09.2018 r. (godz. 20:00) na Polski Dzień Bluesa, który w tym roku będzie miał odsłonę międzynarodową.

WYSTĄPIĄ:

Carlos Johnson
Urodzony w Chicago jest uważany za jednego z najwybitniejszych bluesowych gitarzystów na świecie. Przez ponad 20 lat, jeszcze za nim stworzył swój własny zespół, regularnie koncertował m.in. z takimi gwiazdami bluesa jak: Koko Taylor, Otis Rush Buddy Miles, Buddy Guy, Billy Branch, John Primer, Son Seals, Junior Wells, Valerie Wellington czy Carey Bell. Ten leworęczny wirtuoz gitary, rozwinął jeden z najbardziej oryginalnych stylów gry, jakie kiedykolwiek powstały w Chicago. Połączył głęboki, surowy chicagowski blues ze współczesnym funkowym brzmieniem. Stworzył mieszankę, z której powstał jego własny oryginalny styl. Miłość do bluesowych dźwięków, mocny wokal i estradowa charyzma sprawiają że występy Carlosa Johnsona należy zaliczyć do najbardziej ekscytujących wydarzeń muzycznych, ukazujących prawdziwe korzenne piękno tej muzyki. Ze słuchającymi go potrafi zrobić wszystko (nastrój kompletnej ciszy, przeradza się za
chwilę w burzliwe oklaski.) Był dwukrotnie nominowany do Grammy Awards z zespołem Chicago Blues: A Living History za najlepszy album bluesowy, oraz do American Blues Awards. Występował na największych festiwalach na całym świecie m.in. Montreux Jazz Festival, czy Chicago Blues Festival.

HooDoo Band
To wyjątkowa mieszanka funku, soulu i rythm‘n‘bluesa. Niesamowita energia jaka towarzyszy muzykom na scenie stała się już nieformalnym ich znakiem rozpoznawczym.
Kiedy w latach 60-tych w Ameryce muzycy pochodzenia afrykańskiego połączyli muzykę soul, soul jazz, rhythm and blues, tworząc nowy, rytmiczny i energetyczny styl muzyczny, nikt w Polsce nie spodziewał się, że pojawi się zespół, który swoją twórczością stworzy kosmiczny FUNK‘n‘BLUES.
Funky w szerszym znaczeniu określa optymistyczne i “luźne” podejście. W tym naturalnym środowisku narodziło się HooDoo Band i stworzyło zbitą społeczną komórkę.
HooDoo to ekstrawagancka moda, styl życia oraz prawdziwe brzmienie.
Ten wyjątkowy skład zaprezentuje eklektyczną mieszankę chicagowskiego bluesa, soulu oraz funku. Nie zabraknie też wirtuozyjnych wręcz jazzowych solówek gitar czy fortepianu.
Zagrają materiał ze wspólnie nagranej płyty jak i stare przeboje Carlosa Johnsona, utwory Hoodoo Band oraz największe okołobluesowe standardy.

Bilety w cenie 30 zł w przedsprzedaży oraz 40 zł w dniu koncertu do nabycia w kasie OCK oraz na www.kultura.pax.pl

Źródło: Ostrowskie Centrum Kultury

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.