Polski Dzień Bluesa 2018 – Ciechanów

Coroczne obchody Dnia Bluesa w Klubie Studenckim Fabryka Kultury Zgrzyt (Ciechanów, ul. Narutowicza 4a – przy akademiku PWSZ) na dobre zapisały się w kalendarzu ciechanowskich imprez bluesowych. Nie inaczej będzie w tym roku. Spotykamy się w piątek – 14 września (godz. 20:00, bilety: 20 zł), a naszym gościem będzie zespół Why Ducky?. Historia zespołu sięga początku 2002 roku. Pięcioosobowy gitarowy skład powstał w Ciechanowie i szybko zadebiutował podczas piątej odsłony festiwalu Spring Blues Night w maju tegoż roku.
Grali wówczas zarówno swoje kompozycje, jak też sztandarowe i flagowe covery z czystej klasyki gatunku. Szybkie i spontaniczne zmiany personalne przyniosły też kolejne i inne spojrzenie na rozwój. Dziś Why Ducky? to naprawdę zespół dużego formatu, można by rzec big band! Rozbudowana sekcja dęta, organy Hammonda. 8 przystojnych facetów potrafi ostro narozrabiać i wypchnąć ze sceny do społeczeństwa potężną ścianę dźwięków urokliwych i różnorodnych. Na pewno jest blues, jazz, funk , swing i … rock n roll w odpowiednich proporcjach.
Why Ducky? regularnie pojawiają się na dużych festiwalach bluesowych, zaczarowanych m.in. Suwałki Blues Festival; Rawa Blues Festival; Las, Woda i Blues; Toruń Blues Meeting; Bydgoszcz Harmonica Bridge; Olsztyńskie Noce Bluesowe; Lauba Pełno Bluesa; Jesień z Bluesem; Spring Blues Night.
Duża forma, równie duża radość grania i efekty łatwe do przewidzenia.
Zespół nieszablonowy, niesztampowa muzyka poszukująca.
Po pierwszym wydawnictwie „The Mo” z końca 2010 r. nadszedł czas na w pełni autorski drugi
album planowany na rok 2018.
Zespół cieszy się z każdego koncertu, okazji poznania kolejnych przyjaciół zespołu.

Obecny skład:
Stanisław Antośkiewicz – wokal, harmonijka
Daniel Grzeszykowski – saksofon tenorowy
Wojciech Jabłoński – saksofon barytonowy
Przemysław Korpalski – trąbka
Artur Mikołajski – organy Hammonda, piano
Sławomir Burakowski – gitara
Piotr „Lemon” Kowalski – gitara basowa
Jarek Gaś – perkusja

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.