Poland: Greene Price Wiśniewski

Marcowo-kwietniowa trasa koncertowa po Polsce tria Mike Greene, David Price oraz Łukasz “Wiśnia” Wiśniewski.

Daty koncertów:
27.03 – Harris, Kraków, godz.21:30, bilety 15/20 zł
28.03 – Muzyczna Owczarnia, Jaworki
29.03 – Muzeum Przyrody i Techniki, Starachowice, godz.18:00, bilety 10 zł
04.04 – Izba Historii, Skierniewice
05.04 – Centrum Zarządzania Światem, Warszawa, godz.20:00, bilety 15/20 zł

Greene_Price_Wisniewski_PolandMike Greene – gitara – amerykański wokalista, gitarzysta i autor piosenek urodził się w Brooklynie. Dorastał w latach 60 słuchając bluesa i gospel w Harlemie. Jego pierwsze muzyczne wspomnienia, to widok matki grającej “St. Louis blues” na  fortepianie. Ucząc się gry na  gitarze, grał w kilku zespołach i klubach Nowego Jorku. W 1970, wyemigrował z USA z powodu wojny w Wietnamie.
Jego pierwszy zespół we Francji, “Dirty Grits” zagrał 150 koncertów w całej Europie. Kolejny zespół , “Bulldog Gravy” był uznany za prekursora nowego stylu w bluesie i w latach 2004 – 2007 koncertował w całej Europie i Stanach Zjednoczonych . Jego rozległa znajomość amerykańskiej muzyki, od bluesa przez country do rocka,  umiejętność gry na  kilku instrumentach (gitara, mandolina, banjo, akordeon ) oraz silny i ciepły głos powodują, że jest zapraszany do udziału w różnych projektach muzycznych na całym świecie.

David Price – bas – amerykański muzyk mieszkający w Polsce. Pochodzi z Kalifornii. Przez ponad 10 lat grał w zespole legendarnego perkusisty Babatunde Olatunji “Drums of Passion” laureata nagrody Grammy). Równolegle grał przez 10 lat w zespole wokalisty bluesowego Johna „Broadway” Tuckera. (w lipcu 2011 roku grali w klubie Mandala) W San Francisco grywał też w zespole Dave Workmana. W czasie licznych tras koncertowych miał okazję grać w klubach z wieloma uznanymi muzykami m.in.: Johnny Riversem, Joan Baez, Royem Hargrove’m, Lucky Petersonem.  Był producentem i grał na płycie „Impromptu Blue” Johna “Broadway” Tuckera. Przez 7 lat był dyrektorem generalnym Esalen Institute,  jednego z organizatorów Monterey Jazz Festival. Do dziś jeździ pomagać przy organizacji tego festiwalu.  Od kilku lat mieszka w Polsce. Współpracował z takimi zespołami jak TSA, Budka Suflera, Marek Raduli, Sebastian Riedel, a obecnie z Leszkiem Cichońskim. David Price jest też aktorem. Grał w kilku serialach TVP oraz w wielokrotnie nagradzanym filmie Jerzego Skolimowskiego: ”Essential Killing”.

Łukasz „Wiśnia” Wiśniewski – harmonijkarz od wielu lat uznawany za jednego z najlepszych w Polsce, jak również charyzmatyczny wokalista. „Wiśnia” to także doświadczony nauczyciel gry na harmonijce ustnej oraz muzyk sesyjny. Frontman zespołów Hard Times, Blue Machine oraz członek harmonijkowej super – grupy Harmonijkowy Atak.
/wg.Mandala Łódź/


Fragmenty wybranych utworów wykonanych przez trio Mike Greene, David Price & Łukasz Wiśniewski podczas koncertu z cyklu Blues Na Niedzielę. Staromiejski Dom Kultury, Warszawa, 2011.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.