Płyta i film Carlos Johnson & HooDoo Band

Wystartował projekt “Carlos Johnson & HooDoo Band” na crowdfundingowej platformie Wspieram.to! Zespół liczy na Wasze wsparcie, aby móc dokończyć prace nad wyjątkowym dokumentem muzycznym, którym chce się z nami podzielić, wraz z płytą.

Nazywamy się HooDoo Band i jesteśmy muzykami z Wrocławia. Wraz z Carlosem Johnsonem, uważanym na świecie za jednego z najlepszych bluesowych gitarzystów, nagraliśmy kilkanaście standardów bluesowych oraz 70 godzin materiału video, z którego chcemy stworzyć dokument muzyczny. Całość mamy zamiar wyprodukować jako album CD wraz z filmem.

Część muzyczna jest już gotowa – materiał został zrealizowany w studiu RecPublika (najlepsze studio w tej części Europy), a mix i mastering zrobił Robert Szydło. Za obraz odpowiada Grzegorz Komosiński – doświadczony reżyser i operator.

Płyta CD jest gotowa do wydania. Tutaj jeden z utworów, który znajdzie się na krążku:

Jeśli chodzi o film, mamy 70 godzin materiału video, który teraz czeka na montaż i obróbkę. Chcemy stworzyć z tego godzinny dokument muzyczny, który poza pracą nad krążkiem, rozmowami o bluesie oraz przybliżeniem osoby i historii Carlosa Johnsona, zawierać będzie również fragmenty koncertu, jaki wspólnie zagraliśmy po zakończeniu sesji nagraniowej, w jednym z wrocławskich klubów muzycznych. Przede wszystkim jednak w filmie będzie bardzo dużo muzyki. Utwory, zagrane przez cały skład HooDoo, podążający za gitarą Carlosa, a także krótka, wyjątkowa sesja akustyczna. W filmie pojawią się również fragmenty utworów, które nie znalazły się na płycie.

Więcej szczegółów na stronie Wspieram.to

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.