Otwock Blues Bazar 2021

Na przestrzeni lat podwarszawski Otwock stał się ważnym punktem na bluesowej mapie Polski. W tym roku po raz 9. w dniach 10-12 września, odbędzie się 3-dniowy Ogólnopolski Festiwal Bluesowy w Otwocku, podczas którego zagra międzynarodowa plejada zespołów z Polski, Francji, Szwecji i Holandii. W tym roku uczestnicy mogą również skorzystać z campingu, który przez 3 dni będzie działał na terenie Muzeum Ziemi Otwockiej.

W piątek, I dzień Festiwalu, podczas inauguracyjnego otwarcia na scenie Muszli Koncertowej w Parku Miejskim, odbędzie się przegląd pięciu kapel wyłonionych z ogólnopolskiego konkursu zespołów bluesowych (zgłoszenia do udziału można przesyłać do 31.08.2021r). Pula nagród do zdobycia to 10 000zł oraz możliwość występu na scenie z międzynarodowymi gwiazdami. Po wyłonieniu zwycięzcy rozpocznie się punkt kulminacyjny wieczoru – koncert kultowego już zespołu – Kasy Chorych.

W sobotę, II dnia, Festiwal przeniesie się na teren Muzeum Ziemi Otwockiej, gdzie od piątku do niedzieli, w klimatycznym sosnowym lesie, będzie działał camping (szczegóły dot. zapisów u Organizatora). Na leżakach, wśród leśnej zieleni, przy ognisku, goście będą mogli wczuć się w bluesowy nastrój dzięki muzykom grającym na Open Stage’ u. Po zmroku na scenie pojawi się gwiazda wieczoru, Oddział Zamknięty, którego przeboje takie, jak: „Ten wasz świat”, „Party”, „Obudź się”, „Andzia i Ja” czy „Gdyby nie Ty” swego czasu nucił każdy fan rocka. Wieczór zakończy Big Jam Session z udziałem muzyków z rejonu Mazowsza i Warszawy.

III dzień, Finał Festiwalu, jak co roku, odbędzie się na miejskim bazarze, na którym zagra cała plejada gwiazd bluesa, polskich i zagranicznych. Tribute to Allman Brothers (Jan Gałach i Przyjaciele) oraz zagraniczni: Dynamite Blues Band z Holandii, Lisa Lystam Family Band ze Szwecji i Nico Chona & Freshtones z Francji.

Organizatorem Festiwalu są: Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku oraz Otwockie Towarzystwo Bluesa i Ballady.

* Zgłoszenia do konkursu (dostępne na stronie Moktis.pl), zgłoszenia na camping oraz wszelkie pytania prosimy kierować na adres konkursy@moktis.pl.

Źródło: Mosty Kultury

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.