Old School Blues razy dwa

W 2013 roku Grzegorz Olejnik (Olek Blues) wydał pierwszą płytę w Polsce pod nazwą “Old School Blues”, gdzie pojawia się instrument cigar box, czyli gitara z pudełka po cygarach. W tym roku mamy drugą część tematu, czyli płytę “Old School Blues 2, czyli Czarno Czarna Płyta”.

Muzyk z Kalisza:
Olek Blues autor tekstów, propagator bluesa i jego okolic, gra na gitarze akustycznej, elektrycznej, rezofonicznej, harmonijce, instrumentach perkusyjnych, śpiewa. Zaczynał w latach 80-tych od punk rocka, potem prześlizgnął się po gatunkach muzycznych, by w 2001 r. stworzyć Ologrande. Kapela ta mieszała style i gatunki, lecz nadawała im swoisty klimat utożsamiany jedynie ze swoim spojrzeniem na wykonywany materiał. Po Ologrande nadszedł czas na akustyczne brzmienia, najpierw solowe, potem wraz z zawiązanym projektem Bluesferajna. Współpracuje też z innymi muzykami, co nie rzadko kończy się płytą. Między innymi najczęstszymi współpracownikami są muzycy grający na harmonijce ustnej: Sławek Pyrko, Michał Kielak, Igor Górski, Jaromi Drażewski i inni. Brak w bio sukcesów nie jest wykładnikiem tego co robię, bo nie na sukcesy są nastawione projekty, które tworzę. Zabawa oraz ciągła nieustająca praca nad nowymi utworami, to jest przede wszystkim cel jaki chcę osiągnąć. Zapraszam wszystkich chętnych do współpracy!!!

O wiele więcej dowiecie się o Grzegorzu na stronach:
http://olekblues.pl.tl/
http://www.bluesferajna.eu/
https://www.youtube.com/user/olekblues
https://www.facebook.com/grzegorz.olejnik.71?fref=ts
http://www.soundpark.pl/olekblues
http://olekblues.wix.com/old-school-blues#!news/c1xva

Zatem przedstawmy płyty. Zaczniemy od pierwszej cytując wpis ze strony najbliższej instrumentowi cigar box, czyli portalowi (POLECAMY) Cigar Box Guitar .

old-school-blues-olek_bluesOld School Blues

Pierwsza polska płyta nagrana z użyciem cigar boxa.
Właśnie ukazało się pierwsze wydawnictwo w tym kraju zagrane m. in. na cigar boxie. Płyta nosi tytuł „Old school blues” a autorem muzyki i tekstów jest Grzegorz Olejnik znany jako Olek Blues. (Bluesferajna i solo).
Przesłuchałem wielokrotnie i to co mam w głowie po: Za każdym kolejnym razem płyta podoba mi się coraz bardziej. Bo po pierwszym przesłuchaniu jedyne co mi nie pasowało to jakiś brak optymizmu w całości w porównaniu z osobą Grzegorza, która wydaje mi się wariacko optymistycznie nastawiona. Ale po następnym i kolejnych tego wrażenia już nie mam. Muzycznie pierwsza klasa, gitarowe granie na prawdę zawodowe, realizacja mi się podoba, bo nie jest nic sterylnie nagrane jak niektóre produkcje akustycznych bluesmenów gdzie jak jest cisza to słychać jak w reżyserce łupież się sypie. (fajne te gadanie w tle i inne dźwięki) Jest tak jak w tytule płyty. Absolutnym hitem (mimo, że smutas) jest kawałek nr 11 z solo robionym chyba paszczą z jakimś delayem. Jak to bywa zwykle teksty docierają do mnie po którymś tam przesłuchaniu – tak też było i tym razem. No i tu niespodzianka: okazało się również, że autor jest poetą co w niektórych środowiskach może być obelgą ale akurat w tym przypadku pod tekstami bym chętnie się sam podpisał bo są kurde dobre. (jeden se przywłaszczyłem do głowy bo jakby mnie dotyczył trochę). Cieszę się z tego krążka i zazdroszczę. No i gratuluję autorowi.
Utwory z płyty zostały docenione także na świecie zbierając pozytywne oceny na międzynarodowym forum budowniczych i użytkowników cigar boxów www.cigarboxnation.com

Dane płyty:
Utwory
1. Coraz mocniej
2. W stodole wiocha
3. Stanąć raz
4. Fanaberius zoologikus
5. Piwo i kobiety
6. Crossroads Historia R. J.
7. Wszystko znieść
8. Złość
9. Zrozumieć i pojąć
10. Taka natura
11. Puste miejsce
12. Mosty
13. Old School Blues

Kalisz, kwiecień 2013 r. STUDIO WAFEL – szopa!
Wszystkie nagrania są autorstwa Olka Bluesa, który gra na gitarze z pudełka po cygarach MIKU 4 Hemingway #0007,
gitarze akustycznej, dobro oraz instrumentach perkusyjnych.

Na płycie zagrali też:
Sławek Pyrko (1, 3, 6, 9)
Marcin Zajączkowski (7, 13)
Dziękuję za wsparcie!

Serdeczne podziękowania dla:
Marka Makarona, Tomka Kruka, Roberta Trusiaka,
Włodka Sobczaka, Patryka Filipowicza, Asi Pilarskiej,
Tomka Hermana, Andrzeja Serafina i wielu innych…

Drugą płytę przedstawi nam sam autor.

Old_School_Blues_2_Olek_Blues_cdOld School Blues 2, czyli Czarno Czarna Płyta

Tej płyty prawdopodobnie by nie było gdyby nie przypadkowe zdarzenie. Na jesieni ubiegłego roku zamieściłem na swoim profilu na You Tube kawałek “Z łokciem”, już po par dniach nawiązał ze mna kontakt Arkadiusz Rogalski i zaprezentowal harmonbijke do tego numeru. Poniosło mnie jak konia…trafił mnie i scenariusz z poprzednich płyt pojawil się niezwłocznie. zaczołem robić numery do których Arek gral harmonijkę. Dołorzyłek solowe kawalki i czegoś mi brakowało…
Zapodalem numer swojego autorstwa kapeli Bieda Gold związanej nieco z Firma MIKU, wszystko zaczeło się zazębiać, a chłopaki zmontowali ten kawalek w swojej aranżacji która bardzo dobrze zabujała tym kawałkiem. Pomyślalem ze warto uchonorować Arka i Biede Gold zamieszczeniem ich autprskich kawalkow na mojej płycie. W ten sposób powstała ta płyta która zarówno szatą graficzną jak i imitacją vinylu jest kontynuacją poprzedniego wydawnictwa. Tworzy niejako podwójny album na którym wiodaca rolę wiedzie gitara z pudelka po cygarach (cigar box).
Na płycie znalazło się 13 utworów i dwa spinacze dźwiękowe.
Kwiecień 2014
1. Początek płyty…
2. Czarno czarna płyta
3. Jesiennie
4. z Łokciem
5. Barowe Boogie
6. Wywiad
7. Mr. Bieda
8. Pożegnanie
9. Blues schizofrenika
10. Niepokoje
11. Wstań i walcz
12. Lubię to
13. Droga do Marakeszu
14. Do widzenia, dobranoc
15.Koniec płyty….

Zagrali:
Olek Blues – cigar box Hemingway 0007 firmy MIKU
gitara akustyczna,
szczotki perkusyjne, jajko
wokal, churki…
Arkadiusz Rogalski – hermonijki ustne
Bieda Gold w składzie:
1. Piotr Piotrowski: akordeon, mandolina, bas
2. Paweł Kongo Sikorski: głos męski, banjo, odgłosy mechaniczne
3. Sebastian Przybylak: Bas
4. Mikołaj Sikorski: cigar box guitar, banjo, stopa, odgłosy mechaniczne

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.