Od bluesa do piosenki

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (ul. Gdańska 32) zaprasza w dniach 24-25.05.2019 roku na I Międzynarodową Konferencję Naukową OD BLUESA DO PIOSENKI.

Pierwszy raz środowisko naukowe i naukowo-dydaktyczne skupione wokół szeroko rozumianej wokalistyki estradowej oraz zaproszeni goście podejmą dyskusję związaną między innymi z historią piosenki, jej stylistykami, walorami artystycznymi, produkcją muzyczną, uniwersalnością czy wpływem na akulturację społeczeństw. Do współpracy zaproszeni zostali zarówno wykonawcy, twórcy, muzycy, producenci oraz pracownicy naukowi z kraju i zagranicy, których wykłady i prowadzone panele dyskusyjne toczyć się będą wokół opisanych wyżej obszarów tematycznych.
Wśród zaproszonych gości są artyści z kraju i zagranicy: Alexander J. Benz (Berlin) oraz Andre Ezra Danek (Nowy Jork) i Nick Sinckler Fan Page (Nowy Jork). W panelu dyskusyjnym (Dzień I) weźmie udział Maria Sadowska. Wykłady prezentować będą: dr hab. Janusz Szrom (Akademia Teatralna w Warszawie), dr hab. Joanna Żółkoś-Zagdańska (Akademia Muzyczna w Bydgoszczy), dr Bartosz Jaśkowski (Uniwersytet Śląski w Katowicach), dr Krystyna Stańko (Akademia Muzyczna w Gdańsku) oraz pedagodzy Akademii Muzycznej w Łodzi: prof. dr hab. Renata Danel, dr hab. Anna Kamalska, dr hab. Marek Rachoń, dr Monika Malec, mgr Sandra Jakubowiak.

‼ Dla osób spoza Akademii Muzycznej w Łodzi udział w wykładach możliwy jest wyłącznie po rejestracji za pomocą formularza elektronicznego i wpłaceniu opłaty. ‼

Więcej informacji na stronie:
http://www.amuz.lodz.pl/pl/wydarzenia/od-bluesa-do-piosenki

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.