Nowy teledysk „Cheerful” z płyty Macieja Kręca. Premiera: 15.07.2023

Dziś premiera teledysku do piosenki „Cheerful“ z debiutanckiej płyty Macieja Kręca „Brothers & Friends“, która ukazała się w maju 2022r. Piosenkę śpiewa kalifornijska wokalistka Debi Ruud. Album zdobył tytuł Płyty Roku 2022 w ankietach BLUES TOP (kwartalnik Twój Blues) i BLUES TOP WIELKOPOLSKI (Radio Poznań), a także był nominowany do nagrody Fryderyk 2023.

Maciej Kręc od 30. lat współtworzy poznański zespół Blues Flowers, w którym pełni rolę gitarzysty basowego i kontrabasisty. Jako manager muzyczny współpracował również z zespołami Hot Water i Smooth Gentlemen. Pomysł nagrania materiału pod własnym nazwiskiem powstawał od dawna w jego głowie, ale konkretnego kształtu nabrał po ważnej dla niego podróżny na południe Stanów Zjednoczonych. Podczas niej dotknął, zobaczył i usłyszał świat, który jako muzyk bluesowy do tej pory mógł sobie tylko wyobrażać.


Maciej Kręc o Debi Ruud:
„Ponad rok temu przy premierze płyty „Brothers & Friends” napisałem, że chcę przygotować klip do każdego utworu z płyty. Miałem i mam nadal nadzieję, że te filmiki spopularyzują piosenkę, ale także pozwolą Wam lepiej poznać Artystów, którzy ją ze mną stworzyli. Dzisiaj poznacie osobę, o którą pytali mnie niemal wszyscy dziennikarze, z którymi o płycie
rozmawiałem. DEBI RUUD – bo o niej mówię – to wokalistka zupełnie w Polsce nieznana. Mieszka w kalifornijskim FRESNO, gdzie prowadzi Fresno Music Academy & Arts. Jest znaną lokalnie wokalistką i angażuje się w wiele koncertów i projektów muzycznych. Uczy też śpiewu kalifornijską młodzież. Studiowała wokalistykę na California State University, pracowała jako wokalistka w Aithon Theater i Roger Rocka’s Dinner Theatre. Świetnie śpiewa i czuje country music, co mam nadzieję słychać w nagraniu. Debi jest uśmiechniętą i bardzo pozytywną osobą i mam nadzieję, że tak samo jak mnie, wprowadzi Was w pozytywny nastrój. W tym miejscu pragnę podziękować też Johnowi Cliftonowi, który nas ze
sobą poznał i czuwał nad nagraniami. A teraz zapraszam na „Cheerful”!


„Chciałabym Cię znowu zobaczyć
Poczuć ten dreszczyk, gorącą krew w moich żyłach
Sprawiasz, że moja dusza się unosi
Wiem, że to proste, proste jak bułka z masłem
Wiem, że czasami trudno zapomnieć o bólu
Ale złapmy drugi wiatr w żagle
W końcu jesteśmy tacy sami… „


Piosenkę nagrano w składzie:
Debi Ruud – śpiew
Kasia Rościńska – chórki
Maciej Sobczak – gitara elektryczna
Paweł Głowacki – bandżo
Bartłomiej Szopiński – fortepian
Maciej Kręc – gitara basowa
Szymon Szopiński – perkusja

Nagranie zrealizowano między grudniem 2020 a marcem 2022 roku w Studio Aurora w Luboniu, MM Studio Przemysław Ślużyński w Poznaniu, Wolf Sound Engeenering Studio we Fresno, CA (USA), oraz w domowym studiu Bartłomieja Szopińskiego.
Realizacja: Daniel Witczak, Krzysztof Małagowski, Przemysław Ślużyński, Peter Wolf
Miks: Przemysław Ślużyński, Maciej Kręc, Maciej Sobczak
Mastering: Joachim Krukowski
Producent wykonawczy i muzyczny: Maciej Kręc
Video
Zdjęcia: Lyric Gianni
Montaż: Piotr „Ryba” Rybicki
Projekt okładki płyty: Radosław Wąsowicz


MACIEJ KRĘC
tel. +48 516 072 106
maciej.blazej.krec@gmail.com
https://www.facebook.com/MaciejKrecBF/


Wydawca, promocja:
Robert Grześkowiak – tel. +48 721 288 251, flower-records@tlen.pl

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.