Nowy singiel zespołu Blues Flowers – Kartoflisko

Dziś (05.10.2020 r.) do stacji radiowych trafia piosenka „Kartoflisko“, piąty i ostatni singiel promujący płytę „Kryminał“ zespołu Blues Flowers. W serwisie YouTube dostępny jest teledysk do piosenki, dokumentujący wysiłek i trud nagrań w Studiu Giełda Radia Poznań. I tu uwaga dotycząca początku teledysku: prosimy nie regulować odbiorników!

W Polsce wykopki ziemniaka przypadają na początek jesieni, w ostatnich tygodniach września. W ciepłych rejonach Polski, gdzie do późnej jesieni nie ma przymrozków, wykopki można odłożyć nawet do połowy października. A więc… pora na „Kartoflisko”!

Jarosław Jaromi Drażewski o kulisach:
„Kartoflisko to utwór zamówiony przez mojego kolegę na potrzeby jego znajomych z kabaretu, którego nazwy nie pamiętam. Utwór z premedytacją nie został przez ów kabaret wykorzystany, co było przyczyną nie zapamiętania nazwy kabaretu.
Wersja demo Kartofliska przez pomyłkę dostała się do materiału przygotowywanego przez zespół Blues Flowers na płytę „Kryminał”. Kierownictwo nieopatrznie zaakceptowało utwór, w związku z czym opowieść o świecie obrzydliwych bulw rosnących pod ziemią, dostała się do repertuaru zespołu, w którego nazwie figurują kwiaty, które są piękne, rosną nad ziemią i wystawiają swe śliczne twarze do słońca. Obrzydliwość!
Ze swej strony oświadczam, że tekst utworu nie ma nic wspólnego z krainą, w której mieszkam – Pyrlandią, ani z moim sąsiadem z sąsiedniego bloku – senatorem Wojciechem Ziemniakiem, ani tym bardziej z jego córką, z którą razem do jednej klasy chodziła moja bratanica… gdyż ma się różne znajomości, które wcale nie muszą rzutować…”.

Piosenkę nagrano w składzie:
Paweł Kuśnierek – perkusja
Maciej Kręc – bas
Henryk Szopiński – pianino elektryczne Rhodes
Jarosław Jaromi Drażewski – śpiew, chórki, gitara elektryczna, gitara akustyczna
Robert Grześkowiak – gitary elektryczne, shaker, produkcja muzyczna
Nagranie, miks i mastering: Joachim Krukowski w Studiu Giełda Radia Poznań
Projekt okładki singla: Jarosław Jaromi Drażewski

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.